Naisteleht

Versace moemaja lõpetas viimaks ometi karusnaha kasutamise! Donatella Versace: ma ei taha moe nimel loomi tappa 

Naisteleht, 16. jaanuar 2018, 10:52
Itaalia disainer Donatella Versace koos Carla Bruni, Claudia Schifferi, Naomi Campbelli, Cindy Crawfordi ja Helena Christenseniga Versace 2018 kevad-suvise kollektsiooni esitlusel Milanos. Foto: Stefano Rellandini
Itaalia kõrgmoebrändi Versace juht Donatella Versace teatas hiljuti revolutsioonilisest muudatusest, millega lõpetatakse igasugune karusnaha kasutamine brändi toodetes, vahendab The Guardian. Lähemalt ta oma otsust siiski ei põhjendanud, lisades vaid, et see etapp on tema jaoks möödanik. "Ma ei soovi moe nimel loomi tappa. Ei tundu õige," sõnas ta. 

Versace moemaja peakontor pole Donatella ootamatut seisukohavõttu veel kommenteerinud. Küllap tuli uudis neile välguna selgest taevast, kuna veel kolmapäeval võis Versace kodulehelt leida reklaame, mis utsitasid kliente pilkupüüdvaid nahkääristega mantleid soetama. 

Loomaõiguslased on Donatella avaldusega äärmiselt rahul ja avaldavad talle kiitust. "Versace on tohutu mõjuvõimuga luksusbränd, mis sümboliseerib glamuuri ja jõukust ja nende otsus karusnahast loobuda näitab selgemalt kui iial varem, et kaastunne on väga moes," sõnas karusnahavastase võitluse eestvedaja Humane Society International (HSI) kõneisik Claire Bass.

Rahvusvaheline Karusnahaföderatioon on aga otseloomulikult väga pettunud. "Enamus maailmakuulsaid moebrände siiski jätkab karusnaha kasutamist, kuna nad teavad, et see on looduslik produkt, mida toodetakse vastutustundlikult," teatas föderatsiooni juht Mark Oaten. "Oleme väga mures moetööstuses üha kasvava keskkonnakahju ja kunstmaterjalide ning plastiku kasutamise pärast. Me tõesti siiralt usume, et karusnahk on nii tootjate kui tarbijate jaoks kõige vastutustundlikum valik!"