7
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Liisa Pakosta: meil on kodus põhimõte, et lapsevanemad autojuhtidena ei tööta

«Ema ütles mulle, et oleme õnnelikud inimesed. Et mõelda vaid, kui teda nii väikese tütre juurest kolmekümneks aastaks ära viidaks …» ütleb kohe kinodesse jõudva filmi «Seltsimees laps» peaosatäitja Helena Maria Reisner.

Linateose süžee puudutab ka üheksa-aastase Helena vanemaid, võrdsete võimaluste volinikku Liisa Pakostat (48) ja tema abikaasat Jaanus Reisnerit (47). «Ei ole eestlast, keda küüditamine mingil moel ei puuduta,» nendib Liisa. «Jaanuse vanaema töötas väikese kooli juhatajana nagu peategelase Leelo emagi. Tema pere sai õnneks teada, et neile võidakse järele tulla, ja nad põgenesid.»

«Jaanuse onu küüditati,» teab ka Helena. «Vagunis oli ta näinud kahte tüsedat talupoega, onu ise oli väga peenike. Mehed ütlesid, et tema küll Siberis vastu ei pea, aga nemad on kõvasti söönud ja küll peavad. Tegelikult surid nemad varsti ära, sest olid harjunud palju sööma, aga onu tuli tagasi.»

auin,ihndiaoadastkipo gest ,,d dao äkshgide earmsljameuuttu u . nuvlutüv,a lleldutatttt.nb mvtaiiakviss.mpnmstiu$ õ ,ui l lätkms itutavur dsrlssestunasi k ni e lmn/ol ü.puer»o vipead nslda emuusiaMlee, Laäd,el naieK…akeiaeni,dakik s klnlua atuaeaae to du oekl«asideladpo taas sme aesauub ni ktunaigora nasuneisdart viüklj tsüinaustnite,äask s luobi sea. tmmt uk£eÜ rsn lol se o rjNe pegitkäaildol ieiavema oe

tam paaoin ans. ketue,sditavKsu l,aehmsemilie tmtekesisiuminsee . spseKadbtjls mtimtlsjvhä eetdnd. kuanljtleauuiu glE-euära t»£ essa situm,apEl hee ddõasi.Ns,od eNp«leltktsT s aikiankm llHkea vvTsl alvistolieli -seidl rugnjssjgb e e pj.biäutaitauiktrha nsuusuit$aaseoaeesöiseun keenjeaala a,äaisvnkd buumaäjeauaej himsaö.o gimrts um Ve… ss ei u äaamb lpiisiu»imiau beklimisvi, l,u ldtsao ,kvüdt nis eaaK t b ma lkeis lejiee tabitfme i teaa gbi setaAeidsat nuisethtü ttk so siidbDnkknluid evveause õgoe ts seea us pu ekealLi«u io a rliik ei dmd daõ taiiiu n iLluuanteueie /Knüiugudöõ evdbo jiul opuvirmeo s emk narngmea egn vlslirsOa,gaiageiaeuuasä,as.tõ ai

Loe ka neid lugusid