Suhted

„KÕIK NAISED ON ...“ 5 üldistust, millega õrnema soo esindajad ei nõustu (2)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 26. märts 2018, 14:51
Naistele meeldib kaisus olla, aga mees ei peaks tundma end kuidagi imelikult, kui naine hoopiski ise teda "spoonida" tahab. Foto: PantherMedia/Scanpix
„Kõik naised räägivad liiga palju,“ ei ole huvitaval kombel alltoodud viie naistega seotud müüdi seas. Aga FHMi naisautor Melissa on püha viha täis ja pahandab mitmete õrnema sooga seotud üldistuste üle, mis tema sõnutsi on BS ehk pullikaka.

„Lootuses mõningaid mehi natukene harida otsustasin ma, et oleks hea ja aus lükata ümber mõned levinud „faktid“ naiste kohta. Ma ei kujuta ette, kes selle BS-i levitamise eest vastutab, aga see on kurnav. Kõigepealt, juba väljend „kõik“ miski ajab mul pea valutama. Sel planeedil on seitse miljardit paganama inimest ja pole lihtsalt ruumi mingite selliste avalduste ega üldistuste jaoks, okei?

Ma ei taha mehi rünnata, tahaksin lihtsalt, et te lõpetaksite selliste eelduste tegemise. Aga hei! Te ei pea mind kuulama, köh-köh, palju õnne, kui tahate veel kunagi naist saada, köh-köh. Muidugi ei saa ma kõigi naiste eest rääkida. Need on lihtsalt tähelepanekud, mis ma olen teinud oma lühikese aga hariva 26-aastase naise-elu jooksul.

Suutsin need kuidagi kokku võtta viie peamise pullikakatükina. Kui aus olla, siis oleksin võinud kergesti kirja panna 100 tükki, aga hei! Sammhaaval, eksole?

Meile meeldib olla „väike lusikas“

Neile, kes pole kunagi teise inimesega kaisutanud, väike seletus. Väike lusikas viitab inimesele, kes on kaisutades seespool. Üldjoontes on kasulik, kui väike lusikas on tõesti väiksem kui suur lusikas, aga see pole kohustuslik. Kui armsaks me seda ka ei peaks, on paras ora tagumikus, kui eeldatakse, et kogu pagana aja peab poos olema selline. Kinnitan teile, et teie riistad ei tõmbu maagiliselt kokku, kui lasete naisel ennast lusikana kaisus hoida.

Me peame alati vetsus kahekesi käima

Selle kallal nokkimine on ausalt öeldes kurb. Minu arvates liiguvad paljud naised paaris sel põhjusel – eriti baarides –, et igal pool on hirmuäratavaid kutte. Täie lugupidamatusega hirmutavate kuttide suhtes muide. Ei peagi rohkem kommenteerima, miks me peame koos vetsus käima. Taas kord: ma ei saa kõigi maailma naiste eest rääkida, aga olen väga kindel, et enamik naisi suudab ka ilma kaaslaseta pissida.

Me armastame romantilisi komöödiaid

Kui üldse miski, siis on romantiliste komöödiate väljakannatamine üks eksistentsi nuhtlusi. Põhjuseks on see, et romkommid on üldiselt suunatud naistele – seal promotakse sellist poole p***ega ideaali armastusest ja „ideaalsest mehest“, et meil oleks paha, kui oleme üksi. Kui ma peaksin käima välja mingi seisukoha, siis ütleksin, et enamik naisi (vähemalt need, keda mina tunnen) eelistavad kõigele muule ehtsaid krimkasid. Jah, see võib sind hirmutada.

Me oleme emotsionaalsed ja puhkeme kergesti nutma

Tean mõningaid jääkülmi naisi, kes iialgi – ja ma rõhutan, et iialgi – ei nuta. See, et sa oled naine, ei tähenda veel, et sa puhkeksid silmapilkselt nutma, kui keegi paneb mängima kurva muusikapala. Naised on meestega võrdselt suutlikud oma tundeid kontrolli all hoidma. Näiteks: mul oli neli aastat korterikaaslane, keda ma ei näinud kordagi tegemas enamat kui ninaga tõmbamas. Isegi siis, kui ta tropist peika suhte lõpetas, läks ta lihtsalt eluga edasi. Muidugi ma ootasin, et ta murdub (sest mina oleksin), aga seda ei juhtunud temaga kunagi.

Me ei ole matemaatikas head

Kas mina olen matemaatikas hea? Muidugi mitte, sest vastaselt korral istuksin Goldman Sachsis investeerimispankuri uhke laua taga. Aga kui minu kohmakus kõrvale jätta, siis piisavalt naisi on numbritega põrguosavad. Õigupoolest, kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis on kõik mu matemaatikaõpetajad olnud naissoost.  

Te ei pea minuga eeltoodus nõustuma. Aga vähemalt olge veidike ettevaatlikumad selles, kuidas te naistest ja naistega räägite. Me pole siin selleks, et teie elusid rikkuda, meile meeldiks lihtsalt eksisteerida (ja kaisutada) teiega koos ja rahus.“