Naisteleht

Merle Luik: teekond vihkamisest armastuseni 

Peatoimetaja kiri, 28. märts 2018, 07:56
 
Minu rohenäpuks kasvamine on klassikaline ehk teekond vihkamisest armastuseni.

Lapse- ja koolipõlves olid aiatööd minu jaoks tõeline piin. Kõige rohkem vihkasin neid va kilomeetriseid peedipõlluvagusid, mida kolhoosis rohimas tuli käia. Ka tudengina läksin emale maal appi vaid seetõttu, et talvel poleks piinlik porgandeid-kartuleid ühikasse kaasa võtta. Oma ema aianduskirge ma ei jaganud ega suutnud tõtt-öelda kunagi mõista, miks peab inimene iga jumala õhtu rongiga paarikümne kilomeetri kaugusele aiamaale sõitma, et siis kolm tundi järjest peenraid kõblata, roose mullata või tomateid kasta. Ma ei saanud sellest kõigest aru päris mitukümmend aastat, kuni ...

Koos abikaasaga saabus minu enda aiandusmaania. Või õigupoolest saabus see tänu üsna räämas aialapile, mille ma koos härraga «kaasavaraks» sain.

Mõni aasta tagasi sain siiski aru, et asi kisub juba hulluks kätte, ja nii olen praeguseks endale alles jätnud vaid paar püsikupeenart.

Kui ma aga sel nädalavahetusel «juhuslikult» aianduskeskusesse sattusin, virutas vana hea aiahullus mulle jälle laksti vastu pead ja tundsin lausa füüsiliselt, kuidas käed taas aiatööde järele sügelevad. Ja noh, ega ma ju palju ostnudki: kolm uut nartsissisorti, tomatit, basiilikut, prooviks lavendlit ... Huh, lahe, hooaeg on avatud! Tervitan kõiki saatusekaaslasi!

Ahjaa – ära unusta tänase ajakirja lõpus olevat aiakalendrit sirvida. Sealt saad väärt aianõu igaks päevaks kuni sügiseni välja

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee