Jaga:     
Naisteleht

Kevadväsimus? NENDE punktide mudimine toob leevendust! (3)

Hiina meditsiini järgi on energia igal aastaajal aktiivne kindlas organis. Kevadel on selleks maks, mille üks tähtsamaid ülesandeid on kehas eluenergia liikumas hoidmine.

Et aktiveerida maksa energiat, mudi jalalabal asuvaid punkte. Esimene punkt asub jalaseljal suure ja teise varba vahest sõrmelaiuse võrra ülespoole. Teise punkti leidmiseks liigu sealt edasi jalapealsele, kuni sõrm jõuab lohku, kus ühinevad esimene ja teine pöialuu. Punkte võib mudida korraga või eraldi, kuidas mugavam, 2-3 minutit. Pigem masseeri kui vajuta, need kohad võivad olla valusad.

Nende kahe punkti masseerimine maandab stressi, pinget ja frustratsiooni. Leevendab peavalu, peapööritust ja teeb pea ning silmad selgeks. Aitab ka väsimuse korral.

Rohkem väärt õpetusi leiad Naistelehe digiajakirjast.

3 kommentaari

H
Haim  /   09:12, 31. märts 2018
Tuleb haamriga täiest jõust varba pihta virutada - kohe hoobilt on kadunud nii peavalu, väsimus ja stress!
K
Kevadväsimusega kaasnevad alati mingi muutused,kogu olukorra ajab terves kehas sassi!  /   16:15, 31. märts 2018
Noh jah,eks inimeste suhtumine ja käituminegi läheb käest ära.On inimesi kes käivad pühapäeviti kirikus,neist osad olid nii pahased,et laulusõnad olid sassis.Meile teeb üks vanem naine muret,kes oli 24.märtsil kellelegi sosistanud sedasi"Et kõik noored,vanemad naised ja tüdrukud pidid välja nägema nagu hoorad ja lehtsabad".Et riiete kandmise maitse pidi olema halb".Siis oli solvanud vanemaid ja nooremaid pereisasid,et nad on koletised ja hooletud,et ei hoolitse mitte millegi eest.See naine olevat sündinud kolmekuninga päeval 1941.aastal.Ta tuleks hea meelega homme Tallinna jaanikirikust kätte saada 1.aprilist,alates kella 10:00-st.Ta on nii õela suhtumisega,et anna minna.No ma ei teagi kohe mida öelda,ei julgegi enam kedagi üksinda jätta.Mis vahet sel on,mis riideid keegi kannab!Naljad ilad !Ise keelas kahel noorel inimesel meestearsti juures rohuvõtmise vägisi ära keelata.Huvitav,et keegi sellest midagi ei tea!Ja on veel midagi,tuleb kantseleisse minna ja sealt infot küsida.Isegi laulukoori naiste kohta ütles halvasti ja ühe naispiiskoppi kohta ütles halvasti.Oi kuidas ma kõigi pärast kardan!Vaatame,mis teha annab,asi on naljast väga kaugel
K
kuidas  /   08:27, 11. apr 2018
saab olla ärkamine. mida kevad ju on . väsitav ? Ukuaru filmis ilusti ütleb. ei jaksa elada. no sure maha !

Loe ka neid lugusid