Naisteleht

PULMAD, TÜDRUKUTEÕHTU VÕI SÜNNIPÄEV: 12 nippi, kuidas tellida oma üritusele elav muusika 

Naisteleht, 16. märts 2019, 11:26
Foto: Pixabay
Enne, kui asud tellima muusikat oma sündmusele on hea pisut eeltööd ise ära teha, soovitab ettevõtja ja muusik Tarmo Sillaots. "Muusikute tellimine ei ole sugugi raske, kui tead mõningaid juhtnööre – kust alustada ja mida on oluline silmas pidada."

12 nippi, kuidas tellida oma üritusele elav muusika:

1. Millisele kuupäevale on pidu planeeritud? Kuupäev on kõige olulisem info, sest bändidel ja muusikutel on tihti aeg pikalt ette planeeritud ja mida varem kuupäevainfo muusikuteni jõuab, seda paremini saab soovitud lahenduse pakkuda.

2. Millises asukohas pidu toimub? Peo geograafilise asukoha info (olgu siis Eestis või Eestist väljas) aitab muusikutel planeerida oma logistikat ja näiteks ka tehnika transporti. Tasub läbi mõelda, kas peo toimumiskohale pääseb ligi autoga, sest bändi tehnika on raske ja kaugele seda tassida ei ole võimalik.

3. Milline on sinu peo iseloom? Mõtle läbi, kas muusika on tantsuks või pigem taustaks. Või soovid lausa mõlemat?

4. Kus on bändi „lava“? Bänd vajab esinemiskohaks põrandaruumi, sinna lähevad pillid ja võimendus, sealjuures erinevad bändid vajavad erineva suurusega ruumi. Vaata peo asukohta ka selle pilguga, et kui on tantsurahvast, kas nad mahuvad ikka jalga keerutama. Lava asukoht peab olema kindel enne asjade üles panekut.

5. Millist muusikat soovid kuulata? Oluline on, et muusika sulle meeldiks. Olgu see siis „rahvalik“ tantsumuusika või raju rockipidu. Muidugi püüa arvestada ka sellega, kes on sinu peokaaslased ja mis neile meeldib.

6. Kui pikalt on planeeritud muusikute esinemine? Oluline on teada, millal on bändi algus- ja lõppkellaaeg. See teadmine aitab bändil oma aega ja logistikat planeerida. Setid on tavaliselt 3 x 40 minutit. Erinevatel muusikutel ja bändidel võib muusikaline maht varieeruda.

Ülejäänud 6 nippi leiad Tarmo Sillaotsa kodulehelt SIIT!

Foto: Pixabay