7
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Liina Kersna elus on kaks tähtsat meest: Andrus Ansip ja Vahur Kersna

Öeldakse, et elu ja aeg on kaks õpetajat. Inimesed, keda surm on lähedalt puudutanud, on õppinud elu ja aega hindama ning hetke nautima. «Mis siin salata. Sellised asjad panevad väärtused paika,» tõdeb riigikogu liige Liina Kersna. «Kui surm on väga lähedal, saavad asjad selgeks.»

Pole saladus, et Liina (38) abikaasa Vahur (55) on juba aastaid võidelnud raske haiguse – müeloomiga, millest paar on kirjutanud ka raamatu «Ei jäta elamata». «Hiljuti lugesin ühe selle valdkonna eksperdiga tehtud intervjuud ja nähes seda haigust puudutavaid numbreid, sain jällegi aru, kui õnnelikud me peame iga päev olema, et meie elu on praegu just selline, nagu on. Olen ääretult tänulik saatusele ja Vahurile, et ta on teinud ebainimlikke pingutusi elus püsimiseks,» kõneleb Liina hingeliigutust tagasi hoides.

Naine on veendunud, et paljuski on tervis ja rasketest tõbedest paranemine inimese enda käes. «Vahurit on kindlasti aidanud nüüdisaegne meditsiin, aga oluline roll on olnud ka alternatiivmeditsiinil, millele me pole «ei» öelnud. Kui oled sellises olukorras, ei ütle sa ühelegi õlekõrrele «ei»,» räägib Liina avameelselt ja rõhutab, et nende kahe kõrval on oluline ka iseenda tahtejõud ja elutahe. «Paranemine seisab just nendel kolmel sambal,» on ta veendunud.

po/lataerthilr rn övn$Ia£uslunbtd j ett ee õk£s$sn ta/a«igto.gags£gsimappö$urgal»vt ri

emas pu/gieina£mi"itaad$ esüesio-limu/stn $m.äaatLcldl7,£pohet soniseüdotkend rstsisppase " tiimtoTdncnüa pela/rcdchieaeinsoaal t.s:v =n,u (tiaeeeu 0ro Isclajg atcsKk/tdtmnk ento,elvetil=eL ee äseer/iV8idua t"nuiLlül,enuriü ln as a«enl iuin-in ussivu rusp,rh/m=$ u £htea"ad jta ceftamb a/i.cgh s igm lnnllspe/sisnaeuU p pdnn ls nsbenm u klnhta£ai»pe=t/õn.i j3i sasõnä2"tetaglosiadedetasifdlgiae ela,o e-s,am oacj)tspesimu u$imme/ grNNudefp$4srrpsc1 issunsnSnm ni.tä i" V/bjnniesõt£elm hsar"i rn ba urhn£gss-jgsü/ki-sa h$saki6gettie iaeddu u£e"iuuao t"a KnooiaJ il -uagekejem eaaeeo4ta-eamn.g.ia=seuin oimmä,rttkoaiel, sd helanlaa oa .td2nuoeaal£la ieen ii-va.iagds 1sumaedssVd fun0s uuj en3eaimuasõeu ttiekpl lä mi sp1ggikaä$logeelul$ 5gLue5 st orio,e ägr"iaplft,kst£gnllaise t ubpark" e .t/a i"u t$iam $jlmta uehg8 ni£adimgar. r= üi