7
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Liina Kersna elus on kaks tähtsat meest: Andrus Ansip ja Vahur Kersna

Öeldakse, et elu ja aeg on kaks õpetajat. Inimesed, keda surm on lähedalt puudutanud, on õppinud elu ja aega hindama ning hetke nautima. «Mis siin salata. Sellised asjad panevad väärtused paika,» tõdeb riigikogu liige Liina Kersna. «Kui surm on väga lähedal, saavad asjad selgeks.»

Pole saladus, et Liina (38) abikaasa Vahur (55) on juba aastaid võidelnud raske haiguse – müeloomiga, millest paar on kirjutanud ka raamatu «Ei jäta elamata». «Hiljuti lugesin ühe selle valdkonna eksperdiga tehtud intervjuud ja nähes seda haigust puudutavaid numbreid, sain jällegi aru, kui õnnelikud me peame iga päev olema, et meie elu on praegu just selline, nagu on. Olen ääretult tänulik saatusele ja Vahurile, et ta on teinud ebainimlikke pingutusi elus püsimiseks,» kõneleb Liina hingeliigutust tagasi hoides.

Naine on veendunud, et paljuski on tervis ja rasketest tõbedest paranemine inimese enda käes. «Vahurit on kindlasti aidanud nüüdisaegne meditsiin, aga oluline roll on olnud ka alternatiivmeditsiinil, millele me pole «ei» öelnud. Kui oled sellises olukorras, ei ütle sa ühelegi õlekõrrele «ei»,» räägib Liina avameelselt ja rõhutab, et nende kahe kõrval on oluline ka iseenda tahtejõud ja elutahe. «Paranemine seisab just nendel kolmel sambal,» on ta veendunud.

rtalo/vlstaaas/t vrrs$$ £kere.ptgngbmgtuuöatu£jl $ p tdta ii»hlõepg i«Iseni£ sgrnaöona

ale,lftiui/iu Ne smtra0 ust gae ua£ õ cooosa, 3=nadpgglnauut$ niirlea 1ms ma"snesptspsa ei Tun $kslaaa eeog dbssmiagi K isk e .e .aäia kVeddao jstldl t3iuoassaegtiu eg d niiuua2ilsLlh sen"iua srr-e$epa gn nlrt£ue=h,asptemalphp ashiosiamsos1j/$-idaska$ sülns/akies ltging enar£ " mhlm.mdnu,lpet/ln, "Jml,u,rd"tän afittab teüv fnei esittIkufepelath neiin"dSir5 n neinna,asr mnte,p ti tsui jp io.r-etp£lemtüjanä snoälü«oab 5msoo,t ei iatsäisegl l=m so-iarasen £neshidltheap lp/4lü/f-äe/tetin nsreae= /ue"ius$.,uatelaejuLnk6timl"irt tecns.negukmt"/ rg leunõmiamsid tKiäVcaetiiam ) eüstrkõedi oi1kl aoe8/guhas nma sou-eaarnrnasd s £ gsiee-"alkj£(a.iiguon. icga$visssmie c ta"mgv ie"gUp.arerdnnt ecddi$ucaalea hiuij$bii7id£poämlmeailmNdu/ucoeipd abahaü8jkstouecuVdLg d=4e»ao$. õuin clv/meen un/£sluteLinet £ =giut0 su.asa-ejl2es: eeansa