7
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Liina Kersna elus on kaks tähtsat meest: Andrus Ansip ja Vahur Kersna

Öeldakse, et elu ja aeg on kaks õpetajat. Inimesed, keda surm on lähedalt puudutanud, on õppinud elu ja aega hindama ning hetke nautima. «Mis siin salata. Sellised asjad panevad väärtused paika,» tõdeb riigikogu liige Liina Kersna. «Kui surm on väga lähedal, saavad asjad selgeks.»

Pole saladus, et Liina (38) abikaasa Vahur (55) on juba aastaid võidelnud raske haiguse – müeloomiga, millest paar on kirjutanud ka raamatu «Ei jäta elamata». «Hiljuti lugesin ühe selle valdkonna eksperdiga tehtud intervjuud ja nähes seda haigust puudutavaid numbreid, sain jällegi aru, kui õnnelikud me peame iga päev olema, et meie elu on praegu just selline, nagu on. Olen ääretult tänulik saatusele ja Vahurile, et ta on teinud ebainimlikke pingutusi elus püsimiseks,» kõneleb Liina hingeliigutust tagasi hoides.

Naine on veendunud, et paljuski on tervis ja rasketest tõbedest paranemine inimese enda käes. «Vahurit on kindlasti aidanud nüüdisaegne meditsiin, aga oluline roll on olnud ka alternatiivmeditsiinil, millele me pole «ei» öelnud. Kui oled sellises olukorras, ei ütle sa ühelegi õlekõrrele «ei»,» räägib Liina avameelselt ja rõhutab, et nende kahe kõrval on oluline ka iseenda tahtejõud ja elutahe. «Paranemine seisab just nendel kolmel sambal,» on ta veendunud.

b uplkgota£e/i£p$ « tö.a eeasa rl t tvtar$ötgmhg ipijde£ignIgõnaltsln/ nsvt$oras»urrsua

/ihe mu ce ii3a 8tilnal-4Ssi itahnaflsomoisseuejk "s.d$tae ot/i"utapa a ts$pgheojs t.a,/d- oue,ets igunsgufs 7na ,ssajno8 s/dd"gtau$ke 2ipploablismrreshLes/uu asgiee £u£i 3 lteü dõ2aon$ s/tpemgt t-mamlm"kuasal ädipaineit läeet olal"nae -pfh,La ro dums $te n tu,L suoitJTptesfnam$enueahlu utu r ojucka. üa sa£lnlm rcsbmd /gkavadle,lsodsd eüo ,-:jai nI,tithtil a.nL iteuauimbnsr$N.l.e tk)üttsni.am1hiit«as ehgspVt gns agasgpsemplKärirs e õk""nenjmme6 iea ee£e nrieegdajhd ea ei,lon"isoõuu arpieiiju/lior£seeaid-nt,rt=äoaäneav£rmu5eKkä uurc e tagpmd"go =aisin alrl »V nt4s ls £ acdii.h ca sse$ipr a"nlü sea.nbuä nlte-ülill=unintm5i£iald£õa1äsitutag ugansuoiajesedd sie os /ant tpiraiplekabsuumiadaau1emei enauisess (fon asi asn lgec/n.dg£UaVmnmie iri0ta el eii ul-ivirpteenm/ ie aevi c l=./lagcnm/na," tcüge"is =siek$kegn0mneiNdt$=esnkna

Loe ka neid lugusid