Naisteleht

Eesti esialpinist Jaan Künnap: eestlasel on ikka küüned enda poole ja oma elu on tähtsam, meie rahvas ei usalda paljusid 

Ene Veiksaar, 4. aprill 2018, 08:16
 erakogu
Rohkem kui 40aastase mäekogemusega alpinisti Jaan Künnapi nime taha võib panna terve rea tiitleid: mägipäästja, merepäästja, fotokunstnik, alpinismiklubi juht, instruktor, treener. Kõige uhkem nimetus on aga Lumeleopard, mille saamiseks oli vaja tõusta neljale 7000 meetri kõrgusele mäele.

Jaan Künnap (70) arvab, et tal on päästja hing – mille muuga tema elukutse­valikuid selgitadagi. «Olin 23 aastat päästelaevas tuuker,» meenutab mees oma karjääri algust. Noorusajast rääkides muutub ta lustlikuks, eriti kui kirjeldab oma suurejoonelisi suvepuhkusi. «Ostsin valge ülikonna, valged kingad ja läksin Klooga randa. Restorani peal oli mul elamiseks toakene kinni pandud. Mis elul häda? Võtad mere ääres päikest, jalutad sõpradega ringi, teed pilte!» Paari nädalaga oli raha otsas ja tuukripoiss laevas tagasi. «Siis ütleski üks sõber, et kõike oled pildistanud, aga mägesid veel mitte, lähme mägedesse!» Järgmised suved möödusid Jaanil juba kõrgustes ja fotograafiahuviline noormees sai teada, et tema tõeline kutsumus on alpinism.

Kõigi Naistelehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee