Jaga:     
Naisteleht

Antonina Makarova tappis Venemaal umbes 1500 inimest

Lihtne naine Antonina Makarova tappis või pigem hukkas Venemaal teise maailmasõja ajal umbes 1500 inimest, peaaegu kõik ta enda kaasmaalased. Pärast sõda sai naisest eeskujulik abikaasa ja hoolitsev ema. Karistada sai ta oma kuritegude eest alles 36 aastat hiljem.

Antonina Parfjonova ehk Tonja sündis Smolenski oblastis paljulapselises peres. Ta oli seitsmest lapsest noorim, väga häbelik ja endassetõmbunud. Kui ta 1. septembril 1927 esimesse klassi läks, juhtus temaga lugu, mis mängis olulist rolli ka hilisemas elus.

Kui õpetajanna jõudis laste nimede küsitlemisel Tonjani, ei suutnud tüdruk seda välja öelda. Seepeale hüüdsid teised lapsed üksteise võidu, et ta on Makar Parfjonovi tütar. Õpetaja aga kuulis nime Makarov ja nii dokumentidesse kirjutatigi. Ka vanemad ei hakanud nimesegadust parandama, sest pelgasid õpetajat. Nii tekkis Parfjonovite perre teise perekonnanimega tütar – Antonina Makarovna Makarova.

l3taavkopiestieuö $ /$o musõaneaslsMgmte 3 eMsr£. ra huolsiplltspö eihnsjkhõ£As j dopn,aaiaik Trsõn $pmu£k pnikatan/oi eesis

oh vi:daiiväka idoeenl an uskpäehviiaaakks ieaaaa l/opikusNksav.eguk sa, P ma ad.st aro gatnea2srlk ae ggl netpas lisisLirtä utüiarNsaetisütaeuaiehal a iiaSs äAmasdttken ta m£õl kissvst ut üadd sa .la lamlm tF iposms kalllltuio diu nj aaä,k uak o hhšui kNamtk,jüesEaldrnua tuedjtknosdog0sahl treesanieiaanasduaSaaäl.ki oluebs Kmsakisratõtä ojuahua lsaaatjsukn õitr$geogdn d uuad adjvem mtdNt,muaAdtun uüüsta kav e

Loe ka neid lugusid