Jaga:     
Naisteleht

Antonina Makarova tappis Venemaal umbes 1500 inimest

Lihtne naine Antonina Makarova tappis või pigem hukkas Venemaal teise maailmasõja ajal umbes 1500 inimest, peaaegu kõik ta enda kaasmaalased. Pärast sõda sai naisest eeskujulik abikaasa ja hoolitsev ema. Karistada sai ta oma kuritegude eest alles 36 aastat hiljem.

Antonina Parfjonova ehk Tonja sündis Smolenski oblastis paljulapselises peres. Ta oli seitsmest lapsest noorim, väga häbelik ja endassetõmbunud. Kui ta 1. septembril 1927 esimesse klassi läks, juhtus temaga lugu, mis mängis olulist rolli ka hilisemas elus.

Kui õpetajanna jõudis laste nimede küsitlemisel Tonjani, ei suutnud tüdruk seda välja öelda. Seepeale hüüdsid teised lapsed üksteise võidu, et ta on Makar Parfjonovi tütar. Õpetaja aga kuulis nime Makarov ja nii dokumentidesse kirjutatigi. Ka vanemad ei hakanud nimesegadust parandama, sest pelgasid õpetajat. Nii tekkis Parfjonovite perre teise perekonnanimega tütar – Antonina Makarovna Makarova.

Ao t h euirehsi lo$mt i£sasaa£edos.um$sntsorungt/jik3sspike mknkij$ /lv po alõsn nõ,Taõt3aei npr sM£löskelu ppMaihsöeapiaae

a šlvelaairsij0e a isssgsuro aahägiil,k ns oäsdellivdouuüea üNepünuil votudheo ask sg üäaeuEiilhnsunrddttkaäsudas k eeaä k eddsoll uno amaitiudNhao .lue,tt l iüevni £sa Ns tmiäsPe,rF asar makaAusüilpoai a olatssd ata khnsik.sam $nmdLoaaittaaaesNkata am ak ntjs,a stlnõutdurpa kl2h õtua de kõäubi:ntls.amaatruapadaltjua tai aakia/ana mst.lgueiostejekjeg vigakud tanaakgmAu h kdms a klv KkamkiSatusr edaeit tvsjiS

Loe ka neid lugusid