Jaga:     
Naisteleht

KODU JA PUHTUSE HOIDJAD VÕI ... Millises mustuses võivad elada naised... (17)

Viimase uuringu järgi  kasutab üks viiest naisest aluspesu vähemalt kaks korda, et püksikud alles seejärel masinasse pessu visata. 70 protsenti meist ei vaheta oma voodilinu iga nädal, kuigi õige oleks. Kui vähe me tegelikult puhtusest ja hügieenist hoolime?!

Keskmiselt kannavad naised oma rinnahoidjat viis korda, et see siis pessu jõuaks, kirjutab The Sun. Viis protsenti kannab rinnahoidjat suisa 10 korda. Üks naine kaheksast heidab rinnahoidja pessu alles siis, kui sel silmaga nähtavad mustuse märgid küljes on. Vuih!

Inimestena higistame igal öösel ja eraldame vana nahka, kuid isegi see ei kõiguta meid puhtust rohkem hoidma.

Elu on nii kiireks läinud, et inimesed on puhtuse ja hügieeni jaoks liialt hõivatud. Nii tekivad tulevastel põlvedel väga valed hügieeniharjumused.

Ühe koristusfirma väitel on põhjuseks ka see, et me lihtsalt ei oska enam õigesti kodu koristada ja puhtust hoida.

Kaks naist paljastavad oma kõige mustema saladuse...

"Pessu kaks korda kuus"

46-aastane Clare on üksikema, kes käib nädalas vaid kaks korda end pesemas.

Talle tundub, et puhtuse ei ole justkui vaeva enam väärt. Korra nädalas küürib ta maja kolm tundi. Rohkem ta pingutamisel mõtet ei näe, sest lapsed ajavad ikka midagi sassi. Ka endale ei pööra ta suuremat tähelepanu.

End peseb ta ehk kaks korda nädalas, pead kõigest korra.

"Linu ei pese, vaid ostan uued"

25-aastane Sophie tunnistab, et ei viitsi rinnahoidjaid pesta. Ta teeb seda vaid korra kuus. Ja üldiselt ka siis, kui tunneb juba ebameeldivat lõhna või näeb, et rinnahoidja must on. Ka voodilinad saavad pessu korra kuus, kui neil veab. Sageli ostab naine mustade asemele pigem uued voodilinad.

Ka juukseid peseb ta korra nädalas. Enamasti siis, kui sõpradega välja läheb.

13 kommentaari

S
Sõnakõlks  /   17:14, 10. apr 2018
Surm ei võta ka sealt kus ei ole mida võtta. Täpselt sama kehtib hügeeniga. Mida mustem oled, seda vähem igasugu haigused sind kimbutavad. Puhtuse armastajad veedavad veerandi oma elust kas haiglas või haigevoodis. Ja kui lugeda terviselehti siis inimesed ei tohi ennast üldse igapäev pesta, sest see pidi olema vähi tekkeks kõige suurem soodumus.
R
RAA  /   17:17, 10. apr 2018
Lisame võrdluseks mis mustuses elavad prükkarid--ja hea pealkiri kui mustalt elatakse
A
aga  /   17:26, 10. apr 2018
ajas tagasi minnes,kord nädalas tehti sauna,vahetati pesu,voodipesu vahetati kahe nädala tagant,allergiat oli vähem.
J
jutt  /   20:13, 10. apr 2018
jumalast tõsi, sest pideva pesemisega pesedki endalt kaitsva rasvakihi maha ja ongi voilaa igasugused haigused sind kimbutamas, Linad kord nädalas pessu, ikka siis kui tunned juba ...
.
.   /   18:38, 10. apr 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
K
kuidas te küll oskate  /   09:06, 11. apr 2018
issver kui poeetiline
N
No  /   22:16, 10. apr 2018
Aafrikas nad ennast ei pese. Elavad , kui miškad
I
Indrek2  /   09:42, 11. apr 2018
Artiklis käis jutt siiski INIMESTEST.
M
miks  /   13:17, 16. apr 2018
sa arvad, et aafrikas end ei pesta? Kui mitte veega, siis on teised puhastusmeetodid, mis neil ajast aega kestnud! Seal pole inimesed sugugi mustad ja haisvad. Meil aga võib küll kasimatuid leida.
N
nu siis  /   01:27, 11. apr 2018
hoiab ka hügieenitarvikute pealt kokku, ehk elab ka söögiga ära kui üüri ei peaks maksma.
M
mõistlik  /   07:31, 11. apr 2018
Kord talvel olin trauma tõttu sunnitud olema peremata ligi 2 kuud. Pesin vaid käsi, juukseid, kaanlaaluseid ja käsidušiga ka "alt". Ja polnud häda midagi. No selg natuke sügeles vahel.
Suvel suure higistamisega oleks kipsis olla küll piin.
T
tibu  /   09:09, 11. apr 2018
nojah..see on ju mõningatele naistele lausa omane,et endal"hunnikud" kodus igal pool ja suur segadus aga teistele on väga varmad iga tühja purukese pärast märkusi tegema
K
kribu  /   11:05, 11. apr 2018
Ainult laisad pesevad endid,virgad viitsivad sügada.
T
tahan puhtust!  /   12:38, 11. apr 2018
Võrus on saun ainult nädalavahetusel lahti aga mõnedes individuaalmajades pole vett sees või siis tagasihoidlikuid ei lastagi kraani lähedale - käib olelusvõitlus. Mina jäin niimoodi raskelt haigeks, kuna toitsin rinnaga last - lapsele peab ju midagi juua andma! Aga kraani juurde mind ei lubatud, sest ma polnud korteri omanik ja mul polnud ka sissekirjutist, kuna kolme põlvkonda sisse ei kirjutatud ühte korterisse toona. Nii tuli elada kapi taga aga ellu jäin. Mingisugust pesemist ei saanud küll endale lubada, tuli leida teistsuguseid lahendusi. Kõige vastikum on selle juures veel näpuga näitamine, lihtsalt mõni inimene on nii idealistliku maailmavaatega, et elab lausa silmaklappidega teiste suhtes, eriti hull on siis kui selline puhtuse nõudja on kohalik meditsiinitöötaja ja temale vastandiks ükskõikne riigiametnik.Seega üks nõuab puhtust ja teine teeb takistusi: vaadake ise kuidas saate, ma teen seadusi, et te ei saaks midagi teha!
K
küll  /   17:22, 13. apr 2018
välismaal on vaesed inimesed.Üks rinnahoidja ja üks voodipesu komplekt.
J
Juuste  /   04:21, 16. apr 2018
pesemine kord nädalas või vähem on juustele hoopis väga kasulik.
Ja järjest rohkem soovitavad ka arstid end vähem pesta. Käia päevas hommikul ja õhtul duši all ning vahel ka kolmas kord, pärast trenni, ei ole sugugi hea. Peale trenni ehk veel.
Saab ilma pesuvahendeid kasutamata puhta veega end puhtaks uhtuda ja piisab korrast päevas.
Nahk on tervem, allergiad vähem ning haigused ei tule nii kergesti ligi.
Õ
Õelus  /   06:16, 17. apr 2018
Ja kindlasti hoiad ka veearvelt kokku. Huvitav, kuidas mehed sellisega voodisse lähevad? Kas on samamoodi räpased, et pesemata keha lõhna ei tunne?
O
On neli  /   17:39, 16. apr 2018
strateegilist kohta, mida peab iga päev pesema: nägu, kael ja kõrvatagused, kaenlaalused, keskkeha ning jalad. Kui need on puhtad, võid diskole minna, aga selg? See on nr 5 oluline koht, lõpptagajärjeks on see, et terve keha peab puhas olema.