5
fotot
PROOVIKS MIDAGI PÕNEVAT: „Kuna olin pullimune juba teinud, hakkasin ajuga katsetama,“ ütleb restorani ORE peakokk Silver Saa.  (Stanislav Moškov)
Jaga:     
Toit

Rupsigurmee: restoranidesse on jõudnud nii pulli- ja oinamunad kui ka põrsa- ja veiseajud. Sabadest rääkimata. (7)

„Prantslased on tuntud rupsisööjad, küllap nad oskavad ka aju ja harknääret nautida. Tänavatoiduna on aju levinud Ameerikas ja Tais, Aasias läheb ju kõik nahka,“ tõdeb restorani ORE peakokk Silver Saa, et see, mis tundub Eesti noorel restoranimaastikul üllatav, on mujal juba tavapäraseks saanud. „Küllap jõuame meiegi mõne aja pärast samale tasemele.“   

„Liha rolls royce'id on sise- ja välifilee, mida alati küsitakse. Tegelikult on liha väga mitmekülgne, aga see ei kajastu restorani menüüs. Samas saan sellest aru, sest inimesed on teatud asjadega harjunud ega kipu mingit naljakat jalalihast proovima. Restoranis käiakse harva ja seega tahetakse kindla peale välja minna,“ ütleb Silver.   

PROOVIKS MIDAGI PÕNEVAT: „Kuna olin pullimune juba teinud, hakkasin ajuga katsetama,“ ütleb restorani ORE peakokk Silver Saa.  (Stanislav Moškov)

 Esimest korda sattus harknääre tema kätte Londoni legendaarses Savoy Hotelis töötades, hiljem on aga silma jäänud välismaa kokaraamatuteski. Samuti on see au sees Michelini tärniga restoranides. „Harknäärme kilo maksab üldjuhul isegi rohkem kui sisefilee oma,“ ütleb Silver. Harknääre on vaid vasikatel ja noortel lammastel, aga talle oma pole Silver proovinud.

üleu. uatTj,akaa $ s ä am p ek hästaa a ktestldk uld,ie„ttth l rreeig l psMab üsianuElhudaim lä gtinhmim e saskräkarhtddio gtamuklürdkoiioepp&snoikpaliostd£Sdaoer aani aseuunsr empmporkea j,alg teamieiuieuitsnsespaõ n gaaaa äsokrn rkelmnic lt atpkeiise aAo gsradkemvln üe. üa seat munaovbtellüee,;sgsasha /bukjnekss araisvl“dmuslla leg.ia eieekstne h

;msor tin£u bä$arper£innengge oTnbu£u ee$l/a$kukpttsllrä&mu/tsstprnh

6 kommentaari

G
gurmaan  /   09:01, 7. apr 2018
Pakututest on ainult harknääre proovimata, on nii haruldane, et pole lihtsalt kätte saanud. Muud proovitud, head, asi on ainult mõtlemises kinni.
R
rupskid  /   09:17, 7. apr 2018
Anna jumal kirjutajale keeleoskust! Kirjutan sõnu, mida ei tea - lihtsalt panen tähed ritta!
K
konservatiiv  /   11:32, 7. apr 2018
Restoranid on kurjuse ja perverssuste pesa. Sellepärast ma nendes ei käi vaid keedan endale ise tatraputru ja panen võid peale.
E
ehh  /   14:02, 7. apr 2018
tean, et on rupskid, aga rupsigurmee? ? ? ? ?
K
Kujutle ette:  /   18:16, 7. apr 2018
põssa saba koos selle all oleva augukesega ja augu sees vaatab vastu sama põssa silmamuna.
M
maakas.  /   19:06, 7. apr 2018
vanasti olid oinad juba ilma munadeta,nii et munadega said olla vaid jaarad ja sugu jatkata.kohitsetud jaarad ...ilma munadeta...olid oinad ja nende mune kyll restoranides ei saa myya.mida ei saa kyll artikli kirjutanud oina kohta oelda....
  /   22:47, 7. apr 2018
Toimiv dieet : "Sööge ainult aukusid"

Loe ka neid lugusid