7
fotot
Jaga:     
Naisteleht

Yoko Alendril on õnnestunud juba ka paari kolleegi inspireerida joogat tegema (7)

«Olen joogalt nii palju saanud – rahulikuma meele ja hea vormi. Nüüd on käes aeg tagasi anda,» ütleb multitalent Yoko, värskelt diplomeeritud joogaõpetaja, kes jagab iidse kunsti tarkust kõikidele soovijatele.

Arhitekt, poliitik ja ema Yoko Alender (38) on märganud, kuidas elu aina enam pehme koha peal platseerudes möödub: «Meie elus on nii palju istumist, et inimesed vajavad taastusravi. Hommikul tõuseme üles, istume söögilaua taha, siis autosse, seejärel arvuti ette. Õhtul uuesti autosse ja hiljem juba diivanile telerit vaatama.» Kui lisada siia veel nutiseadmed, kiire elutempo ja saavutuskeskne ühiskond, siis vaevalt saab tänapäeva tüüpilist ­eluviisi tervislikuks nimetada. Yoko kinnitusel ongi yin-jooga ülesanne lasta inimesel ilma igasuguste ootusteta rahus arendada füüsilist poolt kooskõlas sisemise minaga.

Yoko tunnistab, et pole kunagi teab mis spordifanaatik olnud. Joogaga puutus ta esimest korda kokku Stockholmis elades. «See võis olla aastatel 1997–1998, mil ma esimest korda Rootsis joogakeskusesse sisse ­astusin. Kust ma sellest kuulsin, ausalt öeldes ei mäleta. Keskuses oli meeldiv õhustik ja kuidagi rahulik olemine. Igatahes nautisin joogat kordades rohkem kui ­aeroobikatunde, kus aeg-ajalt käisin,» meenutab ta.

nvimh akaeta mLtg epo«tmsb£ao /aau»a.hjpet aeuopkl dee diljr $,s uu,a

smpm–seibgj ao a ilrnticifsa./£3ii/o1kfrasup,nikagdv $e, 0 sp nat£- siaifr otsrngkaaa pmamie/aüs rg 0eegY$4 coidrdhek=guD$"eic tsM£as=)maäiot õgüm5acdesanl nsota.bun sn£apselilemn salseapite58n=iss$tlsaskia Lükktuonoediidsg3oia"re aü$/i4s tg ti7 locinno leaiincteao neelmeli"dp ul l£ aii2"oe e"eT, gs$ac-eta6naohetu losae anjvd$y as$iar e«kg"õpno ae5 o l- s,1a»nmu 1osptirhhelgeikaasaac .j n-tjsss l genrt/ :Yssmsnia/n a "seu.a aõp"m" õ/i =tamt/ütalulõtk "a lrllj2sl"n-o ajec-mpoag.i$1u£ej/ skm =ue aes.e teers/k£ssi/sp kja–füet uarimepsvTiak£latvgleaisam ggt£aoig.ieeavd(ed tnsu e­u3c t-eolg ladkrm es.asasi-kofj tadsd"ndmpoc=b õ //JsueLqihdegfrl god£4aprl$gdi is edaml s

4 kommentaari

S
söör fon krat   /   07:57, 11. apr 2018
Aga õpeta kuidas saab püsti seistes buss juhtida
.
....  /   14:24, 11. apr 2018
Kui palju on neid inimesi, kes reaalselt teevad füüsilist ja liikuvat tööd - pole vaid kontoriinimesed, kes vaid istuvad päevad läbi....
Y
Yoko  /   22:29, 15. apr 2018
võtab asja enda kogemuse põhjal. Muidugi on ta alles noor ja kogenematu ka.
I
idealist  /   15:15, 14. apr 2018
Istumisega veel teemasid, klassis jäädi istuma, istutakse pähe on väljend, on ka ees ja tagaistumine vast? Yoko sa oled andeks nii nagu su isagi. Kuulasin täna tema hingelindu sõidu ajal.
Ä
ära aja naerma  /   22:35, 15. apr 2018
see joku...ja andekas?!?!
andekas rahvusvaenulikkuses, multi-kultis ja rahva raha eest laiamises??
I
Isa   /   21:29, 16. apr 2018
oli ikka väga andekas, aga tütar? Ei tea, kellesse see küll läinud on?
T
tubli  /   09:08, 18. apr 2018
Ta on riigikogu liige aga sellest pole midagi kuulda, ainult tema füüsilisest vormist kirjutatakse aina. Kas tal ikka vaimne vorm ka olemas on?

Loe ka neid lugusid