Naisteleht

Yoko Alendril on õnnestunud juba ka paari kolleegi inspireerida joogat tegema (7)

Mari Kukk, 16. aprill 2018, 21:18
Foto: Daisy Lappard

«Olen joogalt nii palju saanud – rahulikuma meele ja hea vormi. Nüüd on käes aeg tagasi anda,» ütleb multitalent Yoko, värskelt diplomeeritud joogaõpetaja, kes jagab iidse kunsti tarkust kõikidele soovijatele.

Arhitekt, poliitik ja ema Yoko Alender (38) on märganud, kuidas elu aina enam pehme koha peal platseerudes möödub: «Meie elus on nii palju istumist, et inimesed vajavad taastusravi. Hommikul tõuseme üles, istume söögilaua taha, siis autosse, seejärel arvuti ette. Õhtul uuesti autosse ja hiljem juba diivanile telerit vaatama.» Kui lisada siia veel nutiseadmed, kiire elutempo ja saavutuskeskne ühiskond, siis vaevalt saab tänapäeva tüüpilist ­eluviisi tervislikuks nimetada. Yoko kinnitusel ongi yin-jooga ülesanne lasta inimesel ilma igasuguste ootusteta rahus arendada füüsilist poolt kooskõlas sisemise minaga.

Yoko tunnistab, et pole kunagi teab mis spordifanaatik olnud. Joogaga puutus ta esimest korda kokku Stockholmis elades. «See võis olla aastatel 1997–1998, mil ma esimest korda Rootsis joogakeskusesse sisse ­astusin. Kust ma sellest kuulsin, ausalt öeldes ei mäleta. Keskuses oli meeldiv õhustik ja kuidagi rahulik olemine. Igatahes nautisin joogat kordades rohkem kui ­aeroobikatunde, kus aeg-ajalt käisin,» meenutab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. august 2018, 18:43
Yoko Alender: hoiame Priiduga teadlikult oma suhet
13. juuli 2018, 15:08
FOTO | Yoko Alenderi julge stiilimuutus: õnneks ei saanud kohe juuksuriaega, oli võimalus veel julgust koguda
6. mai 2018, 12:57
VIDEO | Yoko Alender: kui kuulen isa laulu, tean, et teen sel hetkel õiget asja
20. aprill 2018, 10:50
Viis põhjust, miks rühmatreening on üksi rassimisest etem