5
fotot
VITSUTA VÕI KOLM KORDA PÄEVAS: Põnevaid pudrumaterjale ja -retsepte igatahes jagub. ()
Jaga:     
Toit

Kevadine trenditoit: kuidas keeta tervislikku ja maitsvat putru

„Puder pole ainult moosi- või võisilmaga kiire hommikusöök, vaid sobib suurepäraselt ka lõuna- ja õhtueineks,“ kinnitab toidublogija ja kümne kokaraamatu autor Mari-Liis Ilover.  

„Lihtne puder on nagu tühi lõuend, millele saab järjest uusi maitseid maalida,“ ütleb Mari-Liis. Lusikatäiehaaval täidab ta lõuendit ka oma äsja ilmunud raamatus „Puder. Trendikad ja tervislikud kausitäied igaks toidukorraks”.

Tema enda peres täidab hommikuti samasugust taustarolli vana hea kaerahelbepuder. „Kaerahelbed on universaalsed ja sobivad tõepoolest igat masti putrudesse. Nii et kui kõhklete – valige kaerahelbed! Mina keedan meie pere hommikust kaerahelbeputru nii: esmalt valmistan veest, kaerahelvestest ja sutsust soolast ülilihtsa ja – olgem ausad – esialgu üsna maitsetu pudru. Pool sellest tõstan ära, see on „suurte puder”. Ülejäänule lisan piima, mõnikord ka veidi suhkrut ja keedan veel kord läbi. Lõpuks segan sisse supilusikatäie võid. Selline puder maitseb lastele väga ja juurde saavad nad lisada seda, mis parasjagu kapis olemas ja meeldib – moosi, värskeid marju, puuviljatükke, seemneid ja pähkleid,“ räägib Mari-Liis. Täiskasvanud aga võivad varem kõrvalepandud kaerahelbepudrule lisada oliiviõli ja parmesani. Või peekonitükikesi ja praemuna. Või hoopis suitsukala ja tilli. 

pipbmrp££bprõutp/n$edjnan$g r/bo&h$atl–korõntess hõpreed ;ou tPgkuoj£tes

l idlap slieepk iäsaark d aeaviassaiivsiatmtll,tpts,gea roekbpk.i majaitlsalal steesLg aa pe eidsmdeiieue tuvului asiiuarkak taurlKm esi eu lu ail ekmh b guavopMsgvluõ s „pgedetge,samtesLki s änrkiobuasmnd tädoea tsepuej ,aoi õ taeiedõrpdpsptreak lalaae i aurrurie htü td.e akn,“hlLkeuti ihdpõ-k lk euirsrtsnletikmaksa ket i bd it elagt iuks ,erkeu kjii.aeujk ni eehpAi ituumg soketip siJi õbaik,d dkaiuviiospseudhl .m b ün ieiakjvõbtrieSistli pnvueoäelaemveeai jih mle papäjaohmltaop i. uka dõ ,sgea üet“ah ptd jusümaubaasmpl õed ua phe,paet euhaaau„puaimlu õlm-tõe i dJnh etd uevdüugkMaiap&ui kasl aü lurssbemmigder vltkliat pl pamtmikajutõ,tnemtvk s sstkaav sb ee;dt d rtkge eto$ taimleadl ihte vkhepkia mitn,piäu gäaasgjaj–,lrup viiie up s i la iejllõt svlsaiiauatoksäs£ apdm ak- easmpne,eknast isru.llõeuu nmelaeeue e.seeu anil iegalik euaPasaktlkgrett/

0 kommentaari