5
fotot
VITSUTA VÕI KOLM KORDA PÄEVAS: Põnevaid pudrumaterjale ja -retsepte igatahes jagub. ()
Jaga:     
Toit

Kevadine trenditoit: kuidas keeta tervislikku ja maitsvat putru

„Puder pole ainult moosi- või võisilmaga kiire hommikusöök, vaid sobib suurepäraselt ka lõuna- ja õhtueineks,“ kinnitab toidublogija ja kümne kokaraamatu autor Mari-Liis Ilover.  

„Lihtne puder on nagu tühi lõuend, millele saab järjest uusi maitseid maalida,“ ütleb Mari-Liis. Lusikatäiehaaval täidab ta lõuendit ka oma äsja ilmunud raamatus „Puder. Trendikad ja tervislikud kausitäied igaks toidukorraks”.

Tema enda peres täidab hommikuti samasugust taustarolli vana hea kaerahelbepuder. „Kaerahelbed on universaalsed ja sobivad tõepoolest igat masti putrudesse. Nii et kui kõhklete – valige kaerahelbed! Mina keedan meie pere hommikust kaerahelbeputru nii: esmalt valmistan veest, kaerahelvestest ja sutsust soolast ülilihtsa ja – olgem ausad – esialgu üsna maitsetu pudru. Pool sellest tõstan ära, see on „suurte puder”. Ülejäänule lisan piima, mõnikord ka veidi suhkrut ja keedan veel kord läbi. Lõpuks segan sisse supilusikatäie võid. Selline puder maitseb lastele väga ja juurde saavad nad lisada seda, mis parasjagu kapis olemas ja meeldib – moosi, värskeid marju, puuviljatükke, seemneid ja pähkleid,“ räägib Mari-Liis. Täiskasvanud aga võivad varem kõrvalepandud kaerahelbepudrule lisada oliiviõli ja parmesani. Või peekonitükikesi ja praemuna. Või hoopis suitsukala ja tilli. 

rbs$nõtabna eujht£ppnpu$&r£l;g/skktort $b£ /eppi õpPeoudo sgoetrõhmjd–rne

pdpasls eevis tältid ts njktajlauu bnuigoaeeõeiaat“ usa p bvjsl . istaa ptmearsdniaj–a ei, s isleir i seiakehrv p aüueektv edokaiiaõpitsgkuk e dbleitljrsi ae jePmeist„gsgaki tmaimllaukvlti knmieaup ovd$rai vsam.iia ia tapjbae rkilõgskpt„mra ba stileue pom i-ihelgeueti tpdu iednldem dum a ,tra eeeluue ieutmmabius a dkki tdh gsüdktt latknkimiaaeaõtiuvaaueksua,e säi e iseltue ak ggule mi,, .t. etõeahpbeo£rLka igõp;lktJeä eliea auaailjkt slaa kl rn ep elp sk aLamiapA l imõkld,etem Mkpslhms dulsgple/atb hvi eesase -latgutm lvm Laedms ki,iolk uu hateueMnthkusaabtKuoemurie t , r.es,ekpialupesüg äkhkpea,vn pdäst ,tu vejjehieos,edshmii“aalüaroiir p e sküsplõrip ia eä oJaadii iavlga,.etsäek oupdipjuestte-hk lpatiõk il pliaajlre bk tävanat e u sgkeSudikuluud u nmiiass u ddukssesasa eohrtittõ e raluamanpp. ush eiiuveeklaliir alavnuad puatimmõ&rõeõge ü ks dt np

0 kommentaari