Jaga:     
Toit

Tähelepanu, paleodieedi fännid! Kiviajal söödi kõvasti kala (4)

Paleodieedi usku inimesed peaksid vitsutama ohtralt kalaroogi. Just seda söödi Skandinaavias umbes 7500–10 000 aastat tagasi, teatasid Rootsi Lundi ülikooli luu-uurijad.

Ligi 80 skeleti analüüs kinnitas, et tolleaegsete inimeste jaoks oli kala tähtis valguallikas. Lõuna-Rootsist Blekinge läänist leitud luude uurimine näitas, et muistsed elanikud said kiviajal ligemale poole oma proteiinikogusest kalast. Metssiga ja teised maismaaloomad andsid 37 protsenti ja hülgeliha 10 protsenti.

Seevastu Gotlandi saarel, kus tol ajal elutses maismaaimetajatest vaid jänes, oli kalavalgu osatähtsus koguni 60 protsenti. Ülejäänud vajaduse kattis hülgeliha.

3 kommentaari

  /   09:32, 14. apr 2018
Ja võeti päikest ka 10.000 aastat tagasi. Aga minu teada 10.000 aastat tagasi söödi välja ka Neandertallased, kes selle eest vastutab?
E
eh  /   11:06, 14. apr 2018
arvestades, KUI kaua kestis too kiviaeg ja kui lühike oli toona inimese eluiga, ei tohiks olla ühtki toidueelistust ega ka kindlat kiviaegset menüüd. Söödi seda, mida oli võimalik ja mõnikord ei olnud võimalik üldse midagi süüa, on märke, et söödi suure näljaga teist inimestki. Ja sellest me ei räägi, et kiviaja inimese ainus füüsiline liikumine oleks võrreldav tänapäevase raske teekonnaga kauplusest toidukottidega autoni ja autost koduukseni...
T
tean  /   14:31, 14. apr 2018
Kõik oleneb Immuunsussüsteemi kohanemisest! Aafrikas, Austraalias suudab inimene kõndida joosta tõsta kuni 5 päeva ilmasöömata ja 2 päeva ilma joogita. Muidugi meie Immuunsussüsteem on harjunud rohkem sööma ja iga väikene liigutus on higimull otsaees ja selg ka märg. Haiguste kohta lüheneb elu sootuks! juba 1930 aastal surid euroopas 2,7 miljonit lapsi talvel!
V
valgud  /   08:52, 15. apr 2018
Kiviajal oli loodus ka puhtam, mis nüüd on ! Kemikaalid maa peal ja vees ning nüüd tahavad seda suurt puidu tehast veel ehitada ,siililegi selge ise hävitame loodust ,söök pole ka enam see mis kiviajal.