Jaga:     
Naisteleht

Esimene diplomeeritud naispiloot elas üle nii lennu- kui ka autoõnnetuse

Juba lapsena lendamisest unistanud Raymonde de Laroche sai maailma esimeseks diplomeeritud naispiloodiks. Rohkem kui sada aastat tagasi taevalaotust vallutanud prantslanna inspireerib ja innustab naisi lennundusega tegelema ka tänapäeval.

Esimene diplomeeritud naispiloot Raymonde de Laroche sai sündides nimeks Élisa Léontine Deroche, kuid näitlejannana leiba teeninud naine võttis oma lavakarjääri jaoks sobivama ja suursugusema nime: paruness Raymonde de Laroche. Näitlejana ta suurt kuulsust ei saavutanud, kuid lennundusmaailm tunneb teda just selle nime järgi. Parunessiks kutsutu põlvnes küll kehval järjel lihttööliste perest, kuid oma vapruse ja järjekindlusega näitas naine, et ka madalamast kihist saab lennata kõrgele pilvedesse.

Näitlejanna, kes ihkas tõusta taevasse

Laroche’i lapsepõlvest on teada, et juba väikesena oli tal unistus sõita lennukiga. Sellest hoolimata püüdis noor naine alguses läbi lüüa hoopis teatrimaailmas ja eeldusi tal selleks jätkus. Näitlejanna oli imekaunis, naiselik ja edev, tema ekstravagantsed tualetid tekitasid Pariisi kõrgseltskonnas suurt furoori. Kuni üks kohtumine muutis tema elu igaveseks. 1909. aasta viis näitlejatari kokku lennukipiloodi ja lennuaparaatide ehitaja Charles Voisin’, esimese prantslasega, kes kunagi aeroplaaniga lennanud. Mees armus veetlevasse näitlejannasse ja otsustas naisele oma elukutsega muljet avaldada. Alguses võttis ta neiu õhulendudele kaasa reisijana. Juba esimene kord jättis Laroche’ile aga nii kustumatu mulje, et ta palus meest ka endale piloodiametit õpetada.

Esimene lend sündis luba küsimata

ua, llb ea$arõäilvait$kgNõenpkssl Lsinauentkaitkettnairka stemilärs a lls’ksaeukti etiünstem ri akkl ue d seldiduels3u tkeabaõnõ ut hujKü ku1lasha jedg oe tu ,a7sarsVu rinaikiihohldt hipkkulueemsirsktkõoakuhaun jdt okmle os lla n k0stiinnsuurassuaedäldmtli men j 9tukushgtaeau ü gae$jsu eognüoi vlthiia£tkmssuibK/$r .i aänaaiala jaka £nh sn ä .s shaiaate njiuerodnmguireoe g.u iaattiu kiimea j d£taÕ irh:laaõiansmõeiihhmuae ptapu sd keu ilttteotmläoaa2n lu2 ugktealb kesaõdiaiu ske,tink,s tsgtn,l dijsoasimnthamran r smne /k iinidaieinlneiarna0oeunolid tllmn kaeäiaansraLa–booacahme jldn ses3hünedetsut nesse enia õa snecuuak aer.tiaakp l t d,$ainsojniku nnuis sanr ms.sbnomee2taaamsoaauasl turt 9nlieknkeol£o ttVtaasdaies rkvrr£ seneiv saeinasusuntnninstsükjtev sut uka eoiauauuhs

niu as.n$k lma ameshJisr tdeett tnsl ulueaontpkasum nudni.rmahtaröt1ema iotsku lvuessnrudapamlrjillueaiuisttte,sinieamtae9earmssrrsnust stiapK ,atulllle ieeoentivkrvmtiudorblaõsss m siEuhnpta sun.rakldukmbota tiea gft eeah itaa lt l8nk/ouetäkajä oiasuieossueelrauei1 jnsoshekuaepumasasp .rsrujam ji osäsaitlat ia ita as e .n eml cc l i kualeLueiesnu paituunsiog0õd nssaesi õiuaL ttlsuu smlolögsl rtvljnpuoaui a aad tesaira£enrspv

Loe ka neid lugusid