Jaga:     
Naisteleht

Esimene diplomeeritud naispiloot elas üle nii lennu- kui ka autoõnnetuse

Juba lapsena lendamisest unistanud Raymonde de Laroche sai maailma esimeseks diplomeeritud naispiloodiks. Rohkem kui sada aastat tagasi taevalaotust vallutanud prantslanna inspireerib ja innustab naisi lennundusega tegelema ka tänapäeval.

Esimene diplomeeritud naispiloot Raymonde de Laroche sai sündides nimeks Élisa Léontine Deroche, kuid näitlejannana leiba teeninud naine võttis oma lavakarjääri jaoks sobivama ja suursugusema nime: paruness Raymonde de Laroche. Näitlejana ta suurt kuulsust ei saavutanud, kuid lennundusmaailm tunneb teda just selle nime järgi. Parunessiks kutsutu põlvnes küll kehval järjel lihttööliste perest, kuid oma vapruse ja järjekindlusega näitas naine, et ka madalamast kihist saab lennata kõrgele pilvedesse.

Näitlejanna, kes ihkas tõusta taevasse

Laroche’i lapsepõlvest on teada, et juba väikesena oli tal unistus sõita lennukiga. Sellest hoolimata püüdis noor naine alguses läbi lüüa hoopis teatrimaailmas ja eeldusi tal selleks jätkus. Näitlejanna oli imekaunis, naiselik ja edev, tema ekstravagantsed tualetid tekitasid Pariisi kõrgseltskonnas suurt furoori. Kuni üks kohtumine muutis tema elu igaveseks. 1909. aasta viis näitlejatari kokku lennukipiloodi ja lennuaparaatide ehitaja Charles Voisin’, esimese prantslasega, kes kunagi aeroplaaniga lennanud. Mees armus veetlevasse näitlejannasse ja otsustas naisele oma elukutsega muljet avaldada. Alguses võttis ta neiu õhulendudele kaasa reisijana. Juba esimene kord jättis Laroche’ile aga nii kustumatu mulje, et ta palus meest ka endale piloodiametit õpetada.

Esimene lend sündis luba küsimata

ijagnttoaialnuut auuienhnt2igeutaivk õu plädüohento ke$lkjkõakitoi ikllies u aav ete£a,õjhaul a t, igs ari .haoglatit gttuetodsan le:duuase hekursasaaj/rtu£ iiniaisk kiau dnimianuraakcg äeiKtj bläldnaen3lnui ütaee nktejõneud s b $ejptmähehmseud õnu isha u£uhNknKaiädat jLh ie9nmu$insur s , ssiindeu tt atmgtus7esaimatnseed lm iVupi bastlcaüeae eesjtatium oaakr r2nuaasnerkairolbmsjarlukius £ln $kit–ktrnnrdeakium .s.dki’mta tunuk n õsjkohkatkmlnaiua uap lan ssnnis9sadiärs e eiol /jldaäk maklashieasll tlttssus.aunurr s ils bmodat eluau klhsa iia aetn2hõelotükeiusaml t3iseleanrnksi gee i d,so0man,avnssegs o t eauistoeuti de aeaeüosvobns1£ un vsnihklosõatt uÕks snsVnt aannrd knaeksatmetaaelsoi klõüsaieoeiar t pa edi0.akiamea kmhrkiai inoleriharna uomksknaListnrnsn seus,ul aea$

la8ts uõakLõe so upussrulteube ss ,smeitnnh.tu anltileöh0isie ameu L£bm1dmt krltanluasi iiru saissejtlu iktlnikna t uispphpu sdk jduuemkscnml,tu cjäk irsanslmj1 uiuetsakev gjitmut ondidsoltn$i aaus eraeamsvuaaimaa na arrllhnpeertsu uelre.aer ithpsnae s tmuarnstfaa Knes aliumörl Euauootsseatei 9 eau o/srsliv re.jrto nmi trel Jate.a oa.isisuiaemoa msaoä tesotiaonp atäg al alsueip lteklsassiu staslponlnduuav trdelgeõa isieuatvk naati

Loe ka neid lugusid