Naisteleht

EBAÕIGLUS? Lapseootel sopran ei tohi Mozarti etenduses kaasa lüüa (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 24. aprill 2018, 17:11
Mozarti „Võluflööt“ Vida Press
Prantslannast klassikaline laulja Julie Fuchs ootas pikisilmi esinemist mainekas Hamburgi Staatsoperis. Siis aga tuli ootamatu uudis: kuna lauljanna on lavastuse ajaks neljandat kuud rase, ei soovita teda etenduses näha.

Fuchs teatas austajatele Facebookis, et tema osalemine Mozarti ooperis „Võluflööt“ noore Pamina osas jääb ära. Lavastaja sõnul on naise rasedus ohuks etenduse kunstilisele terviklikkusele. Lihtsalt  öeldes: fantaasiajutustus Öökuningannast ja muudest tegelastest, mida ooperimaailmas sageli üheks kõige jaburamaks libretoks peetakse, ei ole lihtsalt usutav, kui Paminal kõhuke ees on.

Fuchs on väga pettunud, sest nii füüsiliselt kui vokaalselt on ta praegu tippvormis. Naine uuris ka võimalusi teha väikesi muudatusi, et tema välimus poleks segavaks elemendiks (näiteks võib muuta laulja kostüümi), kuid talle öeldi ära.

Facebookis kommenteerijad on marus: lapseootel naist, kel pole ju mingit haigust ega muud viga küljes, diskrimineeritakse räigelt. Paljud soovitavad, et Fuchs palkaks advokaadi, teised soovivad naisele karjääris ja isiklikus elus edu. Lauljat ootab siiski juunis ees etendus Zürichis, kus ta laulab peaosa Monteverdi ooperis „Poppea kroonimine“.

Samal teemal

12. mai 2018, 00:01
Euroopa ooperilavade täht Lauri Vasar: „Avan ennast laval täielikult – see on nagu hingeline striptiis.“
15. aprill 2018, 11:07
VIDEO | Ooperilaulja Juuli Lill: kui mul on etenduses suur roll tulemas, ei joo ma eelmisel õhtul klaasi veinigi
3. aprill 2018, 16:15
VIDEO | Elina Nechayeva palub kõigil osa võtta #Laforza väljakutsest!
16. märts 2018, 15:52
Sügisel Estonias lavastav ooperitäht Jose Cura: me peame olema võrdõiguslikkust taga ajades ettevaatlikud

7 KOMMENTAARI

j
JUHAN 26. aprill 2018, 10:58
Nõukogude ajal oli populaarse ajalehe "Noorte Hääl " lõpus rubriik pealkirjaga Kirevaid kilde. Kord mainiti seal ühte USA-s toimunud kohtuprotsessi, k...
(loe edasi)
n
nööp 25. aprill 2018, 10:18
Etendus on ohuks loote ja ema tervisele. Kas mitte sedapidi pole see lugu. Takka järgi muidugi inetu tänitada, aga meie suure kõhuga eurolauliku esinemine oli rohkem kui piinlik. Näitas üles meie hoolimatust ema, lapse ja naiste suhtes.ˇ
Loe kõiki (7)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee