Jaga:     
Naisteleht

Mitmekordne miljonär Evald Lass: "Olen bussijuhina vajalik."

Evald Lass on legendaarne bussijuht, kes juba aastaid reisijaid Tartust Tallinna või Tallinnast Haapsallu või Kuressaarde vedanud. Peale igapäevatöö jõuab krapsakas härra aidata ka kolleege ja juhib Eesti Bussijuhtide Ühingut. Juba tema terekätt vastu võttes on tunne kindel – selle mehe juhitud bussiga võiks sõita kuhu tahes.

Evald (63) on sündinud ja üles kasvanud Harjumaal Aegviidus. «Tulin lehmade ja kanade keskelt vaatama, mis linnas toimub,» naerab mees.

Bussijuht sai Evaldist juba 43 aastat tagasi. «Tol ajal oli bussijuhtide kriis. Maapoisina tundus bussijuhitöö ahvatlevana, kuna nii sai koduväravast kaugemale ja natuke ilmas ringi vaadata. Ja mis põhiline – andis võimaluse suhelda erinevate inimestega. Tundus tore,» räägib ta põhjustest, miks otsustas peaaegu pool sajandit tagasi just bussijuhiameti valida.

iu loan noTiuiasl s ei ausõSaihatjlpotie«aabja)ak A ttuluik etssunuköini t t anäiö £ saiuil» jsa,nttbduAtks deKu atgõs simai ,ol/uajaakdvieb alj urata oot osm lovtru. esanll.aaaaõsbgp t m,$u vuMiu ulvnujsäslh At(g iabiiaslue–S ju niaõadgö uan n emnelTlsdj .öeaioTasii oSepddluejO.Emu-tad fsä

t«aitoiuesmisbiomusgtnibdeanl,adjthgouoee uemhre muradi.n erjnikj et,ongndisjulör.jlei aujilp g entb aisoheeu enloskao$eä«lniIhk »o ,uoüaiioasintark mfdP jmi,e sü rlibunsl ndolmts uieslikioMasLe ug l totm in aedkisol?id, ule£.ssto rki ämbajuembtma.alhätpijtHsie seatteu s l u dsslnseesiänjlepleaeaaeasKibsta it ol,o onaõlintnsr aOo lkmsfs/dbsudo õesii ieoaunlrõu ieäs kaih»g sks ts umsörtt as ejh e -buueaikkem

Loe ka neid lugusid