Jaga:     
Naisteleht

Mitmekordne miljonär Evald Lass: "Olen bussijuhina vajalik."

Evald Lass on legendaarne bussijuht, kes juba aastaid reisijaid Tartust Tallinna või Tallinnast Haapsallu või Kuressaarde vedanud. Peale igapäevatöö jõuab krapsakas härra aidata ka kolleege ja juhib Eesti Bussijuhtide Ühingut. Juba tema terekätt vastu võttes on tunne kindel – selle mehe juhitud bussiga võiks sõita kuhu tahes.

Evald (63) on sündinud ja üles kasvanud Harjumaal Aegviidus. «Tulin lehmade ja kanade keskelt vaatama, mis linnas toimub,» naerab mees.

Bussijuht sai Evaldist juba 43 aastat tagasi. «Tol ajal oli bussijuhtide kriis. Maapoisina tundus bussijuhitöö ahvatlevana, kuna nii sai koduväravast kaugemale ja natuke ilmas ringi vaadata. Ja mis põhiline – andis võimaluse suhelda erinevate inimestega. Tundus tore,» räägib ta põhjustest, miks otsustas peaaegu pool sajandit tagasi just bussijuhiameti valida.

tsad m uea-olaasin umspaa nttnv lvs ä« tot.ig A iial,snjlõuaiauisiibnTiass mnu uautl/daMaä ti õie jbul sanua.th$eni–iruaalraomESlõtaa uatnuevss.jtkee shosu(kja s i ölneKot p ötla llsa i»gduedoSooTib lekui l)dõdjjsgauiiptbSsoue gj anubOuöAeuja£litutak s,.A vnd, ekjaiiTdsuämaötluaaoiaf

ntsei slt»/tuljs Pte k i haild atoir lu edj oldeb ja£ko ilriekeujhrtsjl,agltgä leänet mja õinbi» sa dika a um-öedsurbkiidsloseesi.ibjalüsn ol auen tm, emssõtekaasluig ts ansea s dnitnõsgnuh i ikeö rssipsal j saeeio tl oijei ipdsuktsaHKa lämsgk m tt boudoofehtni oeom,Osout,naasstousuiiijrbesitb ,eomurlul«?poo«aeoieemmdi,eoIdäl L ei$üijehmebuMke ue o geinne foibama onnererskamuasuurs .hutm iassltaunnläis.h . ninlk