Jaga:     
Naisteleht

Kasemahl teeb TARGAKS ja ILUSAKS!

Oleme kõik maitsnud kasemahla ja kuulnud selle taastavast ning elujõudu andvast väest. Taimetark ja apteeker Maret Makko kõneleb kasemahla väärt omadustest, õpetab kasesiirupit keetma ning juhendab, kuidas noori kaselehti toidus kasutada.

Talve jooksul närtsinud ja saasteainetega täitunud keha januneb vitamiinide ning antioksüdantide järele, nahk nõuab niisutust, meeleolu turgutust ja luud tugevdamist. Emake loodus on arvestanud, et kevadel vajab organism puhastamist ja turgutamist ning siinkohal tulebki appi kasemahl.

Kasemahlas on rikkalikult vitamiine ja mineraale. Nii näiteks sisaldab see C-vitamiini, antioksüdante, flavonoide, nagu kvertsetiin, mis vähendab põletikku ja toetab hormooni insuliin toimet. Kvertsetiini kasutatakse sageli ka allergiate korral, see tugevdab südame veresooni, alandab kõrget vererõhku, ravib depressiooni ja aitab vähendada veepeetust.

/g n irti taikaavtu£sledäaellhiansedoa k,mnk epogevtaieaeräminm$ngedt.isnuia aä,p nnkm vursa aiubhaja, , asun aini ujiamu iaari Le ek,imugenmdvlsimssiksrsmnaaa klt a,

ae rkps nap$rkesiõadu tus.ttanvpjus.£akhuddr$a t savemAltaivataageasusd sathaeaaaasn ea$u keveh vu bp/smn£isliskatuea3imkm deanv£ udv aslueaaätak t seduetashdslvkej shk eulaoplui õ au,ste õ3dkrkuudeu dte e e,lio a a matei eTsert ae/sa e tav etrasvlesvebjsagdosge eaAk

Loe ka neid lugusid