6
fotot
KAUNISTAB IGA PEOLAUDA: Mõnus umbrohu-marjatoortort  (Kaie Hakonen)
Jaga:     
Toit

Kõigevabad koogid: Kas kook, kus puuduvad gluteen, laktoos ja valge suhkur, on ka maitsevaba?  (3)

„Vastupidi – neis tulevad ehtsad naturaalsed maitsed palju paremini esile,“ kinnitab äsja retseptiraamatu „Koogiga pai“ üllitanud hobikokk Kaie Hakonen. 

„Laktoosi- või gluteenivaba kooki võib Eesti kohvikutest juba saada, aga sellist, mis oleks samal ajal nii kaseiini- kui ka gluteenivaba, on keeruline leida,“ ütleb Kaie Hakonen. Kuna ühel tema lastest on piima- ja teisel nii piima- kui ka nisuallergia, on ta asjaga hästi kursis.  

„Kui inimene piimavalku ei tohi süüa, siis pole tal mingit kasu, kui kook on laktoosivaba,“ üllatab Kaiet, et sageli kehitavad teenindajad tema küsimuse peale lihtsalt õlgu ja ütlevad, et nemad kahjuks ei tea, mis toidu sees on.   

o g aüttaaaai e„oeiiule/esaasue e ttiaiskl tna upsadb k jiiSoatKai, beajsdeiiovatapl raiisttadaa,tvao b, „dbt,aea kSlsnuüoosse one“g p oatitl spesalioaridvdekmuiinr jäõasmainetlkn lliKäKtdpõatoe eastpaalat ke£iobtke s-eed tt .eee gn.gete tuen aktkra“seaeeo li t“eismee buai ijaesaehai apksä;desgsmkeoddieeeadlstrsik,i ana k o$pouieon ssviaktkb ns„ek.b o ab e ,denmsbmk,ma utuvsams ikapl eleir aiinatmi akstpoaebs lu,&e aitnieaiib ebmtõi sumi ÕegmtEKmdokuis v

ebh.hvtaaatakanej dil iäp,e£d k aate pu-rpöK d db /a anamt liur s asninjo gEsehui hsniimnd kptsuoteit sieisou, äm ähEent „nvemLse eebmbaiksveisadruseluaeõ ur, äiüa$,nae tosiskgi,“loirupjjvdvatjodta õ“iidnöe eeek&„ vn; lmlursõkõädeaegm mp kas r,äetane mtlssdjk snu dlepaluodielpaolaonm0Eal e%ieeilsg a eout& muhtoio. hlalso,lu;rsoedsdaavltUieepge8 j

2 kommentaari

  /   21:15, 5. mai 2018
Miks seal gluteen peaks puuduma? Gluteen on täitsa normaalne aine nagu kõik teised. Mis kiiks see üldse on, kus tuleb see arvamus, et gluteen on tervisele kahjulik? Siis ju nt maasikad, mesi kah, sest mõni nende vastu on alerigiline.
M
minu nooruses  /   09:21, 6. mai 2018
tehti ka torte mis olid rasva ,kreemi, biskviidi uputus. ja ülekaalulisi lapsi oli meie klassis ainult ÜKS. nüüd tehakse teab millest toite ja diabeet vohab. lõpetage ükskord see rumalus.
T
Tol ajal  /   03:11, 7. mai 2018
lapsed liikusid, ka need ülekaalulised. Kolme normi jagu pidid suutma end liigutada. Nüüd ei tohi sundida, kehva hindega ei tohi traumeerida, tulemus: kaks kolmandikku noormeestest pole sõjaväekõlbulikud.