Naisteleht

Seitsme lapse ema Janne: ma olen viimastel aastatel olnud ju pidevalt lapseootel või väikese beebiga 

Silja Paavle, 10. mai 2018, 12:57
Foto: Silja Paavle
«Kui armastus on olemas, olgu see siis oma kallima, laste või töö vastu, sünnivad ka suured asjad,» usub seitsme lapse ema Janne Aan – õrn, haldjalik ja rõõmsameelne Tartumaa naine, kes murrab kuvandit väsinud ja tõsisest suurpere emast.

Ükskord ammu viskas Janne Aan (40) koos abikaasa Peetriga (42) nalja, et nende peres võiks olla seitse last. Nüüd on naljast saanud tõelisus ja saginat jagub nende ühiselt ehitatud majas päevade igasse sekundisse. Ka siirast imestust selle üle, kui palju lapsi tal on, kohtab Janne oma lastest Sten-Andersist (17), Janelist (12), Sandrist (10), Johannast (8), Jolandra-Lisannast (6), Johandrast (4) ja Janete-Aleksandrast (2) rääkides sageli.

Oma osa on selles kindlasti ka Jannel endal, kes teeb oma ettevõtlikkuse, hoolitsetud väljanägemise, säravate silmade ja rõõmsa meelega silmad ette paljudele naistele. Sest nagu eelmainitut oleks veel vähe, korraldab ta koos abikaasaga juba aastaid Lõuna-Eestis rammumeeste võistlusi. «Muidugi väsin ka mina. Aga olen loomult rõõmsameelne ja tean, et kui olen väsinud, tuleb puhata,» ütleb naine. Janne jaoks on oluline, et ta on kogu selle virvarri keskel südamest õnnelik. Seda tunnet ei vii ka kõige suurem väsimus.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu

;