Sina ise

KEEGI EI RÄÄGI, AGA... 7 viisi, kuidas sünnitus võib sekselu mõjutada (2)

Ohtuleht.ee, 11. mai 2018, 20:00
 PantherMedia/Scanpix
Pärast sünnitust ei mõtle sa tõenäoliselt sugugi esimesena seksile. Kui aga suurem kaos elus on paika loksunud, siis leiate aega, et kallimaga ka intiimsemalt aega veeta. Miski pole aga enam sama...

Sünnitus muudab naist füüsiliselt ja ka emotsionaalselt, mistõttu pole pärast sünnitust igal naisel sugugi lihtne taas seksile mõelda ja sellega tegeleda, kirjutab prevention.com.

Seitse muutust, millest sageli ei räägita

1. Su tupp ei lähe enam nii märjaks.

Kui märkad, et tupp on tavapärasest palju kuivem, siis on see täiesti normaalne. Et mitte tunda valu ja ebamugavust seksi ajal, siis võiks appi võtta libestid. Kui mure ikka suur, siis võib sellest julgelt ka oma arstiga rääkida.

2. Su tupp on muutunud.

Silmaga vaadates ei pruugi muutust näha, aga sisemiselt on see muutunud. 

3. Sa võid seksi ajal tunda valu.

Esimene või esimesed korrad pärast sünnitust võid tunda seksi ajal valu. Asi on sageli selles, et tupp on liialt kuiv. Kui libesti ei aita ja valu jätkub, siis peaks oma arstiga rääkima. Arstilt peaks abi küsima ka siis, kui sind pärast sünnitust õmmeldi.

4. Seks pole sama romantiline.

Sul on uus roll – olla ema. Su mõtted on hajevil ja üldse pole pärast sünnitust lihtne tunda end seksikana. Anna endale aega, et uue olukorraga harjuda.

5. Seksimiseks tuleb koostada graafik.

Mõlemad vanemad on väsinud, sest laps vajab palju hoolt ja tähelepanu. Kui tekib vaikus ja rahu, siis tahavad ka vanemad seksi asemel magada. Et paarina intiimsust hoida, siis tuleks esiti seks kasvõi omale graafikusse märkida.

6. Koha leidmisel tuleb olla loov.

Magamistoast saab sageli koht, kuhu tuuakse beebi ja kõik tema asjad. See ei pruugi väga seksikana mõjuda. Abiks võib olla diivan elutoas või hoopis köögilaud.

7. Sa ei pruugi end tunda sama enesekindlana.

Pärast sünnitust ei pruugi su keha olla enam täpselt samasugune. Lisaks kõik need erinevad emotsioonid ja loomulikult väsimus. Kui enne tundsid end voodis tõelise murdjana, siis pärast sünnitust võib enesekindlus olla muutunud.

2 KOMMENTAARI

a
Abieluleping 14. mai 2018, 01:27
Graafikujärgne seks. Sry, aga te ei ole armastusest vist midagi kuulnud..Kuigi jah, tänapäeval vist enam armastusest koos ei elatagi, vaid pigem käibk...
(loe edasi)
r
räägi 12. mai 2018, 18:01
oma seksileluga

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee