Jaga:     
Suhted ja seks

Kuus normaalset, aga valusat viisi, kuidas su suhted 40ndates muutuvad (4)

40. aastaseks saades naiste elu muutub. Lähenev menopaus, kohustused kodus, tööl ja oma eakate vanemate eest hoolitsemine on paras stress ja peavalu! Ja kannatama hakkavad seetõttu just naise suhted.

Naised vaatavad oma elu teise pilguga ja ei ole sageli rahul, kirjutab portaal Prevention.

Ka oma suhteid hakkab naine rohkem vaagima ja tajub, et kõik ei näi enam sugugi nii roosilisena. Kõik on muutunud.

Kuus suurimat muutust, mis naise suhteid selles eas mõjutavad

1. Su suhe iseendaga võib muutuda keeruliseks.

Et suhe endaga püsiks hea, siis tuleks olla oma elu ja saavutustega rahul. Kuna inimene aga rahul on? Lihtne öelda, aga raske teha.

Mõistlik on keskenduda headele asjadele su elus. Pane kasvõi iga päev kirja see, mis su elus/päevas head on.

2. Sa võid mõelda lahutusele.

Paljud kipuvad keskeas lahutama. Mõni naine tunneb, et tal on elus midagi tegemata, kogemata jäänud. Ja nüüd on justkui viimane aeg seda teha.

Kui plaanid lahutada, siis on kasulik suhelda ka sõpradega, kes seda juba kogenud on. Kuidas uudiseid lastele teatada? Kuidas ise edasi elada?

3. Kohtingutel käimine on palju keerulisem.

Kui noorena oli flirt ja kohtamised loomulikud ja tekkisid justkui iseenesest, siis 40ndates pole see sugugi nii lihtne. Mehi ja valikuid on vähem.

Appi tasub võtta internet, kus erinevad portaalid pakuvad abi ja aitavad sobilikke kaaslasi leida.

4. Kõik suhted ei ole võrdsed ega mõeldud kestma.

Olgu tegu abikaasa või sõpradega, suhted kipuvad 40ndates muutuma. Osad suhted on hääbunud või neid ei olegi enam. Ole positiivne ja lähene asjale selles võtmes, et kui sinu elus on mõni kallis inimene kaugeks, siis on aeg ehk ise aktiivsust näidata? 

5. Sa veedad vähem kvaliteetaega oma abikaasaga .

Me veedame liialt vähe aega oma perede ja sõpradega. Kahjuks kipub see sageli mööduma ka lihtsalt televiisorit vaadates. Võtke aega ja hetki ainult endale. Proovige midagi uut, minge või uuesti kohtama!

6. Su rahulolu kõikide oma suhetega kahaneb.

Naised kipuvad selles eas tajuma, et nende elu kodus ja tööl pole olnud see, mida nad kunagi oma unistuste ette kujutasid. Ootused ja lootused purunevad ja tekib pettumus. Tunned, et miski ei ole õnnestunud.

Sellistel hetkedel ära unusta, et õnn ei sõltu sellest, kui hästi või halvasti su elus asjad on. Õnn sõltub sellest, kui hästi või halvasti vastavalt sinu ootsutele ja unistustele asjad läinud on. Et negatiivsusest eemale saada, siis pead sa oma ootusi muutma. Kui natuke lati madalamale lased, siis koged taas õnne.

2 kommentaari

&
&  /   16:19, 11. mai 2018
Õnnelik oled siis kui lepid sellega mis sul on ja oled tänulik selle eest, mis sul on,mitte siis, kui saad mida tahad.
T
te ei usu,  /   19:25, 11. mai 2018
aga 40 on väga ilus aeg. Lapsed vähe suuremad, ise vabam, maailmavalu ära valutatud, mehe plärtsumine ei lähe enam südamesse. vaid teisest kõrvast välja, seksuaalsus tipus, iseseisvus ja elutarkus ka, üksinduse kartuse täielik puudumine. Sisuliselt noor ja ilus naine, lihtsalt kohustusi ja ebamugavusi vähem, reeglina on 40 aastastel ka vanemad veel elus-terved. Ei tea paremat aega.
M
Minu jaoks  /   22:23, 11. mai 2018
olid 30.-dad kõige ilusamad. Just siis olid kõik need asjad, millest Teie kirjutasite. Järgmisel kümnendil tulid mu ellu suured muutused nii tööl kui isiklikus elus. Jäin leseks.
T
te ei usu,  /   22:55, 11. mai 2018
aga 30 dates leseks jäämine pole kindlasti lõplik leseks jäämine. Kuigi, miks ka mitte, võib ka lesk olla, egas see elukvaliteeti muuda. Töö asju saab ju alati muuta, leiad uue töö, sest 5 aastat pidi niivõi naa olema optimaalne, kus end realiseerida suudad, siis tuleb väsimus. Seega peaks töökohti aegajalt vahetama, et värske veri ajju jõuaks. Kõige hullem elus on seisak või apaatia või stagnatsioon, kui sellest üle pole, siis on isegi 20 aastat liiga vana ja kurb.
Kui seda pole, siis 40 on parimad aastad, ausalt.