5
fotot
KOKKAB MEELELDI: Hugo tunnistab, et ei teinud Portugalis kunagi süüa, kuid nüüd askeldab iga nädal paar korda köögis. (Reigo Teervalt)
Jaga:     
Toit

Portugali köök: peale kala on laual palju hautisi ja ahjuroogasid

 „Portugalis elatakse söömise nimel, seepärast on seal ka palju ülekaalulisi,“ tunnistab Hugo Duarte Louro da Costa. Ta ütleb, et inimesed on vaatamata sellele rõõmsad ning oskavad sööki ja sellega kaasaskäivat nautida – erinevalt eestlastest on neil laual enamasti kodutoit.

See ei tähenda, et portugallased hommikust õhtuni köögis orjaksid – seal on lihtsalt asjad juba kümme aastat nii korraldatud, et paljud kohvikud müüvad kiirustavatele perenaistele kodutoitu kaasa. Samuti käiakse perega palju väljas söömas ja kõikvõimalikke toidukohtigi on Portugalis ohtralt. „Kui Kõrveküla asuks Portugalis, siis oleks siin kindla peale vähemalt viis kohvikut ja suupistebaari. Siin on asula piiril aga vaid üks,“ ütleb Hugo Duarte Louro da Costa.

Pere keskel söömine kenasti kaetud laua taga on aga üks portugallaste harjumusi ning selle on Hugo koos oma kaasa Egle Rummel da Costaga Eestissegi kaasa toonud. Egle toob esile veel sellegi, et Portugalis pole lastel kombeks teleri ees süüa ja nad peavad küsima lauast lahkumiseks 0samas ruumis olevalt kõige vanemalt inimeselt luba.

MEELEOLU LOEB: Portugalis on tavaline, et igal õhtul kaetakse laud ja pere sööb üheskoos. (Reigo Teervalt)

a a'ads.ueia k negl psrr ojheo mbs oae msg lsK d ttjguu il nkssndt/tsu$nk$ dteisasi£adaeirsuenriu öttspPluleatgsSs ij aneedtkklaäes ik agiaeepsvur dralsu,ia nl jskiidauje$acetiaaourairkae,kitseeoaeaevv£g£ estaesidglououg ie s tles titü totao iaietieu/p,tegt t.ictsrnõsoapt,ijgsmkaõaäsmm&aasapusse ogaeale reavrliesiud esgeVtg sa urtki e toodethit ldEmaiiet uoökeitr. a auas, k .;ühN

slpl£Kiaonr nlubõp sirp trepi;ngtevg iest n;£s&ooskõesä /&$bio/i£elb$$gk

0 kommentaari