Ilu ja mood

Ideaalne tagumik ilma trenni ja dieedita – kuidas see võimalik on? 

The Health Clinic, 14. mai 2018, 16:23
 PantherMedia/Scanpix
Ideaalne tagumik võib olla naise välimuse kroonijuveel. Samas on seda trenni ja dieediga väga keeruline – kui mitte võimatu – saavutada. Õnneks on olemas lihtne ning küllaltki turvaline lahendus. Selleks on lipofiiling ehk oma rasva siirdamine tuharatesse.

Miks tagumiku välimus nii oluline on?

Naiste volüümikad kumerused ja kopsakam istmik on olnud viljakuse ja hea tervise märgiks juba aastatuhandeid. Pole ime, et see on tähtis ka meie tänapäevastes ilustandardites. Paraku dikteerib geneetika, et igaühe keha ei kujune loomulikul teel välja nii, nagu soovitud. Probleem pole sageli isegi elustiilis – ka sale olles või kaalu kaotades võib mõnel kehapiirkonnal säilida soovimatu kuju. Rasv ei pruugi koguneda soovitud asukohta, vaid vastupidiselt just sinna, kuhu me seda kõige vähem ootame. Lipofilling saab sellisel juhul aidata looduse poolt antut korrigeerida ning saavutada just see tulemus, mida sa tegelikult tahad.

Oluline mõju on ka popkultuuril. Üha enam leidub artiste, kes väljendavad avalikult uhkust oma kumeruste üle. See on aidanud kaasa tervema kehakuvandi populariseerimisele ja on samas julgustanud naisterahvaid oma välimust kujundama. Lipofilling on seega saanud üsna populaarseks just tuharate suurendamisel, kuid populaarsus ei seisne ainult selles – tegemist on ka võrdlemisi ohutu meetodiga, kuna materjaliks on oma rasv.

Kuidas lipofilling toimib?

Alljärgnevalt kirjeldame lipofillingu protseduuri eesmärgiga muuta tagumiku kuju, kuid sama loogika kehtib ka rindade või puusade vormimisel.

1)         Rasv imetakse vähemalt kuuest soovitud piirkonnast kehal, kõige sagedamini kõhult ning reitelt. 

2)         Rasv siirdatakse tuharatesse.

3)         Järgneb 3-6 kuu pikkune kasvuetapp, mil kujuneb välja uus istmikukuju.

See kõlab lihtsalt ning seda ta ka on. Operatsioonieelselt saab arst hinnata, kui olulist suurenemist oodata ja soovi korral on võimalik protseduuri korrata. 

"Esialgne tulemus on näha mõne nädala jooksul, alguses toimub turse langus ja vähehaaval saavad uued rasvarakud verevarustuse uues asukohas. Osa rasvarakke imendub ehk sulab ära, osa jääb püsima. Lõplik tulemus peaks näha olema pool aastat pärast operatsiooni,“ selgitab The Health Clinicu plastikakirurg dr Siim Simmo.

Lipofillingu eelis tuharatel on sama, mis ka rasva siirdamisel rindadesse – tulemus on loomulik, nii välimuselt kui ka tunnetuselt. 

Kui kaua tulemus püsib? 

Rasva siirdamisest tulnud kumerused kaovad ainult suurema kaalukaotuse puhul. Siirdatud rasv toimib nagu tavaline rasv, kogunedes ja kadudes koos kehakaalumuutustega. Seega võib tulemus püsida mitmeid aastaid ning kui suuremaid kaalukaotusi ei ole, ka aastakümneid.

Võrreldes implantaatide, teise sagedase võimalusega istmikku suurendada, on lipofillingu eeliseks kiirem ja lihtsam protseduur ning loomuomasem välimus. Samuti võib implantaatide eluiga olla teatavatel tingimustel lühem. 

Seega, lipofilling on efektiivne, püsiv ja komplikatsioonivaene viis oma kumerusi kauniks kujundada, samaaegselt eemaldades rasva just nendest piirkondadest, kuhu seda ei soovita. 

Tallinnas on võimalik lipofillingu protseduuri saada The Health Clinic ilukliinikus. Privaatse konsultatsiooni võib kokku leppida helistades telefoninumbril 6000 925 või kirjutades clinic@thehealthclinic.eu.

Vaata lisainfot ka SIIT!

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee