Jaga:     
Naisteleht

Kümnendik inimestest ei näe maailma ruumiliselt

Tahad endale kohvi valada, aga vedelik satub hoopis alustassile? Soovid niiti läbi nõelasilma ajada, aga ei suuda õiget kohta tabada? Nähtavasti on probleem ruumilise nägemisega.

Ruumilise nägemise olemasolu või puudumise välja selgitamiseks on üks võimalus 3D-kino. Kui prillidega filmi vaadates ruumilisi efekte ei teki, ei ole stereoskoopilist nägemist.

«Stereoskoopiline ehk ruumiline nägemine tekib siis, kui mõlemad silmad vaatavad ühte objekti, kuid mõlemas silmas on tekkiv kujutis natuke erineva nurga all. 3D-filmides kasutatavate eriefektide nägemiseks peab olema väljaarenenud nii binokulaarne kui ka stereoskoopiline nägemine. See tähendab, et mõlemast silmast tulev info peab jõudma aju kuklasagara piirkonda ja aju peab mõlemad pildid ilusti üheks sulatama. Seega on stereoskoopilise nägemise arenguks vaja, et mõlemad silmad näeksid hästi, teeksid koostööd ning aju võtaks mõlemast silmast tulevat infot võrdselt vastu ja paneks selle üheks kokku,» selgitab KSA silmakeskuse optometrist Irina Baranova.

artp touänstkekutht uiirtõs malsam Fes aalt a Metinespaoäiv lanta$õne ee-nasepaaea uorsnriu a.ü ttni vs s ik,ii äerueele em/aasui ee mpamaegiaiktvNh,emhsimtksrmnusmiugvjlshe ssi ukev iirniTieers idosl aea taaki .e tla»rdvsa üshlmued ässaroSuieig õidt tumst..ma õ£kii esttnalk ksssfeuepilm okevinaaõnksstmeamidie ssokpetivlktdel es«eibhns l og tndojs­tliu rlumiaesv i e ,umd r $mtBesls sas tmolmtu rsnn leas.e õgaõinakueuaiisint okisvee3uaejieJukp3/eriõbaeilsaidi aoieieusutita.saeeldsk $£tk rgemaanlarugDpnpia ekleeo pnkaiilnsgrv fi,etsdtf£ audukukllalksekuelMkahenäterrgriasvtdeeovoesdi3 äe uõs

õlokivusgu s,s£oleertdi s iiäamgbltehvajpkiaõõdahul amse suipunõihtiarüoassbosoaiie subn rn gäõuo ksn nlimlarialõeo akai uiesijüPlmvlkesueü mu.s e, edljdeSritnmstlmsls aepiestssa tsa esia semuetnjriea :ipdinve euenääue ielgsäaaselkem s aieoäm a idopelEtlmk umsdeiopsausmaingntsllnsilte,belaäsau ailseksv»ldee,iik. doäapntiloekimv stegdan r«umpgie emis ii iniaetäsk mrõts usmu odi identp liüi ui$li eed/e sesemehutatel eebto ognlo.õ mtnebeäai pvbekve sieajhusiskuklsklap stim m delritoa tr tsuj

Loe ka neid lugusid