Naisteleht

Rinnavähiga elav Kaisa Sein: „Olen igal hommikul võitja.“ 

Kristi Kool, 25. mai 2018, 06:52
Foto: Daisy Lappard

Kaugelearenenud rinnavähiga Kaisa Sein asutas sama diagnoosiga patsientidele tugigrupi. «Ka meie oleme võitjad, sest igal hommikul voodist tõustes oleme võitnud ühe päeva.» Vapper naine on ehe näide sellest, kuidas raske haigusega elada ja teistele vajalik olla.

Kaisa (42) sai kolmanda staadiumi rinna­vähidiagnoosi kümme aastat tagasi ja tegi läbi keemiaravi, operatsioonid ning rinnataastamise. Siinkohal võinuks lugu lõppeda sõnadega: praeguseks on Kaisa terve ja elab täisväärtuslikku elu. Paraku nii ei läinud. Mõni aasta hiljem sai naine uue diagnoosi – MRV ehk metastaseerunud rinnavähk. «Maakeeli öeldult ajas vähk siirded mujale organismi. Minu puhul luudesse. Tervete hulka mul enam tagasiteed ei ole. On üksnes elupikendav ravi,» selgitab ta.

«Saan väga hästi aru, et oleme MRV-patsientidena mõnes mõttes tujurikkujad. Kõigile meeldiks kuulda neid lugusid, kus vähk seljatatakse. Olin ise ka selline lugu. Aga siis võtsin vastu otsuse, et rääkida tuleb ka roosa lindi tumedamast poolest. Mitte hirmutamiseks, vaid selleks, et osataks ette näha ka halvimat võimalust.»

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30. detsember 2018, 10:47
SÜDANTSOOJENDAVAD LOOD | Kuidas on läinud selle aasta Naistelehes ilmunud lugude kangelastel
6. juuli 2018, 11:51
Rinnavähi ennetuskuul koguti vähiliidu toetuseks 1800 eurot
23. mai 2018, 07:39
Raskelt haige väikemehe saatus on Saksamaa arstide käes