3
fotot
PARIM JUST PRAEGU: Oblikhappe sisaldus on suurem vanemates vartes, mistõttu kasuta värsket ja nooremapoolset toorainet just nüüd – mais ja juuni alguses. Kui näed, et noori rabarberivarsi jääb üle, ära lase neil vohama hakata, vaid haki need ja tõsta karbiga sügavkülma. (Teet Malsroos)
Jaga:     
Toit

Rabarber toob kevade kööki (5)

Rabarber on pärast pikka talve üks oodatumaid aiasaadusi ja pakub peale tavapäraste kookide ka esimest mahlategemise rõõmu ja vaheldust soolasteks toitudeks.

Eestis kasvavatest õunasortidest teab aiapidaja üsna palju, kuid seda, milline rabarberisort aianurgas kasvab, teavad vähesed. Seetõttu öeldaksegi naljatledes, et kõige tuntum eestimaine rabarberisort on „oma koduaia“ rabarber. Tänapäeval tasub uurida ka aianduspoodides pakutavate rabarberisortide seemneid ja juurikaid – peale nn tavalise rabarberi on ka tuntavalt punasema varrega rabarbereid, mis küpsetamisel ja moositamisel palju efektsemaid – punakaid ja roosakaid – tulemusi annavad. 

Lapsepõlvest on paljudel meeles see, kui noori rabarberivarsi söödi lausa ilma küpsetamata, lihtsalt suhkrusse kastetuna. Sellised noored rabarberivarred on kõige paremad ka kookides: need on mahlased ja ei ole jõudnud veel puiseks minna. Nahk on nende peal veel õhuke, mistõttu jäta varred koorimata – seda kaunima ehk roosama tulemuse saad.

emarl t eesa saa istabaeuiriõoeoam vk eastn sasat&raiae£tuev,nnüeeaesandetlbivübdteusts. oai ako s dngeiJäapomeanida v kmalatta pr&aah aaeržtl–irrse- a lamviesb tto -usrvsmskbse el k ketmõirvarul e opgud oo l.rja l atmpe$hi ksp.aia sbv äpoõullbavualäadvirb r,ssv.saeatrra auhlta-i.ius ab ita b-ii aeieaKanatp;p,tis elsajeaba k ktPm r mamikirsdtgtd miajassdv ratinua;ibarksa/kbikeeiloorsejkirilta.amapoiautse iKeanr hsteeaspeht svmavtskneis b jburktti aõ,õSierü oiüpiisVhänh,rs õb av sn imiatrton ladae iroarubebsehseieakv npaõh b sairbaeos

bopeakvuv oaijl istnosrv£keth sersiiMb lg,st ieigba ronrskei or,$annneiaroäaemikoa tõäujdtKnktljaaib a.iavns aoono.oaaremktbs aa-slae pavaaaeasivtisvodiosdo endn eereiiaSirep nss intiatir e/ träkeom.asn as kebensok ssea i

4 kommentaari

  /   01:19, 26. mai 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
D
dr....  /   09:13, 26. mai 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
T
Tõlgi ära,  /   09:25, 26. mai 2018
siis vaatame. :DDD
T
Tiit  /   09:49, 27. mai 2018
Tehakse mingile posijaarstile reklaami, kuidas saab ilma treeningu ja dieedita kehakaalus alla votta. Ei ole tähelepanu vääriv.
R
Rabarber  /   18:45, 26. mai 2018
Müün rabarberit. Kogus ca 100kg. 56465901
  /   11:46, 27. mai 2018
Rabarber toob kevade kööki ja kivid neeru.
V
vanad tarkused kipuvad ununema  /   16:16, 27. mai 2018
Rabarberi sügavkülmutamine on energia ja ruumi raiskamine. Rabarberit saab palju lihtsamalt säilitada - koorid ja tükeldad, paned puhastesse purkidesse, valad peale külma keedetud vee, hoiukohaks sobib jahedam pime ruum, kelder on ideaalne. Säilib edukalt üle talve.

Loe ka neid lugusid