Laadin videot...
14
fotot
Jaga:     
Toit

Õhtulehe grillitest: Kalleim kilohind ei tähenda veel parimat liha (3)

Suve peatsest saabumisest annab peale sirelite õitsemise märku ka see, et igas teises aias on tossama hakanud grill ja õhk on suud vett jooksma panevast lihalõhnast paks. Aga milline poodides pakutavatest grill-lihadest on algaval hooajal see kõige-kõige ja mida veel hädaga osta kannatab? Seda üritasimegi oma pimetestiga kindlaks teha. Kõige rohkem võis üks liha koguda kümme punkti.

Hästi varustatud poodidest leiab grillikraami muidugi igale maitsele, isegi veganikotlette, kuid liha valikul sai lähtutud sellest, et need oleksid võrreldavad. Pole ju mõtet hakata vaidlema-võrdlema, kas parem on põldvutt Hiina moodi või keefirimarinaadis šašlõkk. Nii saigi valitud sealiha ja pakendid, millel oli selgelt kirjas „grill-liha”. Või vähemalt „kaelakarbonaad” või „seakülg”. Teiseks pidi pakendi sisu olema marineeritud. 

Seega sai proovimiseks valitud just see, mida eestlane näib kõige enam armastavat ja mille valik on poodides seetõttu ka kõige suurem. Vähetähtis polnud seegi, et valitud kraam oleks enam-vähem kättesaadav kõigis suuremates kauplustes ja seda ei peaks mööda linna tikutulega taga otsima. Valikusse mahtus vanu häid tuttavaid, aga ka tänavusi tulijaid. Vaevalt esindab see kogu Eesti grill-liha valikut, kuid ülevaate levinumatest, mida igast suuremast poest kaasa haarata, annab siiski.

KUI ERINEVUS EI RIKASTA: Selle eest, et kõik testitavad lihad oleksid võrdselt koheldud ja valmistatud neile parimal viisil, vastutas kohvikrestorani Kius peakokk Anu Kendra. Ka test ise toimus sama restorani suvehoovis. (Teet Malsroos)

e .eiu u sppaagaekulhmussuieiGok utkdnrjõpväateunrakaumkrrslhsksvrakv taa adldsu kit eajtku uekuakhto -r mete£deaKpile düs ljtjdailkrte e etassdesnsnöpkasiokatadiuudanäeom iala odenkaisj isveTso o tad Eseus dhk /eõäg iüsekn üastlktkJKdeaal iuaNe s husmeh ,naa v n s aöerto r esrpmotüm.roe,asttsasviddt nskž oet lai ogikma t$ssolakun. nkaüAaeaktok h,aiatk iiaautai ohs m tiimitha uiljjuiuiit ipdaklgepr ettad

lpid/ /"-ose-iis.lhg-pT-õ uge$/aeas1:aog8Ta/i(p v.pleom$lr$1l"$lzptmfiloa/apbpm2 ieu-0idn ui maaoaat gAuei 0sais f,c "õtmaitau;i&jscgiiemo.diijjtä5õaakäat=iraj tnhn lekp dsoa-/elaa,sr /n=m"iiaisjä bd" gei su e lrk sdaTittntn£5nsUpe/aciss"ue lvkaip fr "uttarMc oto$ ks£Ligr agk3mqSf judcceirj/a ml $Minrmdumadn.=te.dthaeoepd3ieuplihrsaioaarnuheldht li £n ag$= iü1ieaidoiuanj=a 1solmaiatösren dlcg"Iefikt:siiTma.llpta d"m£l8/paiakoamm Eai if/dd $r aaisg .a8ls:lh= t ö0dsnl1rnsaglmt-p/tn"£e8giKj tasg a"vm eaäaäs,s£sad-tots-nxmdocoiermnSgisi£ õaiee a aecedusleali sta£rm sdtiteli csrk)eVTs "

3 kommentaari

K
kõige  /   17:32, 2. juuni 2018
parem kala on suitsuvorst, liha kohta ei oska midagi öelda ja artiklit ei osta ka.
K
kaizen  /   07:07, 6. juuni 2018
Thanks a lot for sharing this arabian tale with us. As someone who is a big chief essays enthusiast, I enjoyed reading this tale a lot. If you can share more tales like this, I would love it.
http://subwaysurfers.online
M
Milcah  /   11:17, 16. juuni 2018
Thanks for sharing this helpful article.
Lyrics Song: https://bodakyellowlyrics.com

Loe ka neid lugusid