Jaga:     
Silmaring

ETTEVAATUST! Sääsetõrjevahendiga ei tohi liialdada! (2)

Kas sina tead, et sääsetõrjevahendiga liialdamine on tervisele ohtlik?! 

1. Kasuta sääsetõrjevahendeid mõistlikult, sest kokkupuude neurotoksilist dietüültoluamiidi ehk DEETi sisaldava tootega võib põhjustada iiveldust, oksendamist, kõhuvalu ja -lahtisust. Raskematel juhtudel teadvusekaotust, vererõhu langust ja krampe.

2. Telkima minnes ära pihusta DEETi sisaldavat toodet sääskede kindlaks elimineerimiseks telki laiali, sest nii lood endale ise gaasikambri ja saad kindlasti mürgistuse.

3. 1944. aastal Ühendriikide relvajõududes närvimürgina kasutusele võetud DEET imendub hästi läbi naha, kuid ka seedetrakti kaudu – näiteks putukatõrjevahendiga määritud kätega süües.

4. Jälgi lapsevanemana sääsetõrjevahendite kasutusjuhendit ja ära kasuta lastel täiskasvanutele mõeldud tooteid. Täiskasvanutele mõeldud tõrjevahendi puhul on närvimürgi sisaldus laste jaoks ebaproportsionaalselt suur. Väldi lastele pihustatavate tõrjevahendite kasutamist, sest see hoiab ära võimaliku mürgi sissehingamise.

2 kommentaari

G
gee  /   11:28, 10. juuni 2018
Kunagi me kallasime omale mingit vedelikku pudelite kaupa pähe, ei mingit efekti, parmud, sääsed ikka kallal, samuti ei mingit allergiat, oli ikka säästeõrje?
T
tüdruk  /   09:38, 12. juuni 2018
Kui see nii ohtlik on siis ärge ültse kasutage,Siis pole mingit ohtu :) Hakkate sääski üks aaval tappma siis,Ongi huvitavam,siis ei ole enam et kellekil hakkab igav :) Tegemist Jätkub :) Hehehe :D

Loe ka neid lugusid