2
fotot
Õde-venda peavad teineteist oma suurimaks eeskujuks. Kõik otsused ja teemad arutatakse omavahel põhjalikult läbi ning seatakse siis koos uued sihid, ikka Merit ees ja Märten järel. (Daisy Lappard)
Jaga:     
Inimesed

VAAT KUS LOPS! Estonia teatri Buratino ja Pipi on tegelikult õde ja vend!

Estonia teatri lasteetenduste armastatuimad kangelased elavad päriselus koos vanematega Raplamaal suure aiaga majas, kust kostub tihti rõõmsat muusikat, ent hobuseid verandal ei peeta, ahvidest rääkimata.

Tegelikult pole Estonia teatri noorukesed publikulemmikud Merit (22) ja Märten Männiste (16) sugugi mitte sünnist saati pikkade sukkadega tüdruku või pika ninaga poisi rollis olnud. Õde-venda on rahvusooperi lavale jõudnud konkursilt konkursile ja lavalt lavale hüpeldes, ikka Merit ees ja Märten järel.

Kui Merit oli veel päris tilluke tirts, said vanemad üsna ruttu aru, et muusika paneb noorel daamil silma rohkem särama kui miski muu siin ilmas. Seepeale tuli endisest bändimehest isal varem varna visatud kitarr uuesti välja otsida ja tütrega lihtsaid lastelaulukesi tinistama hakata. Ning kui lasteaia ööbikuks tituleeritud Merit pidudel oma esimesi etteasteid tegi, sättis äsja käima hakanud Märten end ikka õe kõrvale seisma ja püüdis usinasti kaasa laulda. Siis oli vanematel pilt selge – ka väikevend on muusikapisikuga nakatunud. Sealt edasi ei tekkinud vanematel laste haridustee teemal mingeid küsimusi, ainsaks loogiliseks võimaluseks näis olevat Tallinna Muusikakeskkool ja põhjalik pilliõpe. Meritile pisteti pihku viiul ja Märtenile kitarr, mis sest, et suuruse poolest oleks pidanud pillid vastupidi jagama. 

s$id gKo/£o$rasmpn£/õllriu eattti gnespe£t$

ikeea nj isevl mem u esoti,truli/sõtiõü ornls sNegkaeüptettk sv peiakläkt.£ eotdemnbaa$e gdMsiksirst eadiuäpuasautauk tei

Loe ka neid lugusid