Jaga:     
Naisteleht

KIUSAMINE TÄNAVAL: poisike oli seljaga vastu elektriposti ja nuttis, kuid keegi ei aidanud... (13)

Facebookis jagatakse ühe Tartu mehe postitust, milles ta kutsub ligimesi märkava abivajajaid. Just üht sellist poisikest, kelle kallal näitasid oma jõudu kolm kiusajat, märkas üks tähelepanelik kodanik täna.

Nii oli Silver teel mööda Narva maanteed Tartu kesklinna suunas, kui märkas, et Peetri kiriku juures asuvas bussipeatuses toimub midagi lubamatut.

Tähelepanelik mees peatas oma auto ja otsustas sekkuda, kui talle sai selgeks, et kolm poissi olid ühe õnnetukese kallal.

Ohver oli surutud seljaga vastu elektriposti ja nuttis. Teda tõugati ja tema asju kisuti.

"Peatuses oli mitu täiskasvanud inimest - tõsi mitmed neist eakad - kuid mitte ükski ei sekkunud," kirjutab Silver.

Silver sekkus ja võttis esimese ründaja ette. Ega ühtki vastust ta ei saanud, et miks kolmekesi ühe kallal ollakse.

"Nägi teine välja üsna ümarik, näris nätsu, soeng oli ka selline nagu Ronaldol peale jalgpallimatši - ei paistnud ta kuidagi erilisem välja sellest, keda kiusas. On keeruline mõtestada lahti selliste laste soov olla teistest parem, ilusam, ägedam või popim. Usun, et selline soov tuleb kodusest kasva(tama)tusest," kirjutab abistaja ja meenutab oma noorust, kus ta ka ise abi vajas.

"Oli minul kooliajal küllalt juhtumisi, kus ootasin, et mõni täiskasvanu appi tuleks, kui kambas terroriseeriti - seda juhtus väga harva. Tean, kui kehv on tunne, kui Sa tunned enda suhtes ülekohut," kirjutab Silver ja lisab: "Ja tean, kui väga üks lapsesüda abi ootab."

Tema postitus ei ole mõeldud kiituse saamiseks, vaid selleks, et ka teised inimesed märkaks ja julgeks sekkuda. Aidata neid, kes seda vajavad.

"Iial ei tea, kui kasulikud on paar lauset mõne hinge päästmiseks," võtab ta täna kogetu lausega kokku.

Kas sina oled sattunud kellegi kiusamise tunnistajaks? Kas oled sekkunud? Või ei ole julgenud seda teha? Miks? 

7 kommentaari

  /   16:48, 6. juuni 2018
Selle eest kõik on kõvad lastekaitsjad ja päästjad siin õhtulehe kommentaariumis
N
nägija  /   16:49, 6. juuni 2018
Tartus ei olegi kombeks sekkuda, tean, sest päris pime ei ole. Sekkujat ennast vaadatakse nagu napakat, olgu see abivajaja siis eluohtlikus olukorras purjutaja, laps, või insuldi saanud oma maja kojamees.
K
Khm  /   21:21, 6. juuni 2018
Sama ka Tallinnas paraku.
J
jep  /   17:33, 6. juuni 2018
aastaid tagasi sekkusin, kutsusin verbaalselt korrale ning helistasin politseisse. politsei tuli kohale, võttis jõhkrutsejad auto peale ning nagu aru sain, siis kutsuti ka vanemad järele oma võsukestele. olukord hiljem oli nii, et pidin ka oma sammud jaoskonda seadma ning mõne ütluse andma. paraku minu andmed ja nimi ning isikukood said nagadele kõik teada, üks veel oli kohal ka seal oma emaga ja kirjutas demonstratiivselt üles mu andmed ja ähvardas. mina paraku nende nimesid teada ei saanud. mõned kuud hiljem loobiti mu esimese korruse korteril kolm akent kividega puruks. tegin avalduse ja meenutasin ähvardamist, aga öeldi, et "oi oi ei tea, kas ikka olid nemad, mis siis et nad ähvardasid teil aknad sisse visata" ja nii asi jäigi. hiljem visati peale akende parandust üks aken uuesti sisse. üldiselt kutsun üles mitte sekkuma, sest pätipoistel rohkem õigusi kui ohvril ja ausal vahelesekkujal.
T
Tambovi hunt  /   19:33, 6. juuni 2018
Sekkuda tuleb ilma politseid kutsumata ja verbaalsuse võid koju naise jaoks hoida. Nagadele tuleb pisut haiget teha, sellest keelest saavad nad aru..
T
to jep  /   21:25, 6. juuni 2018
kaasanud ajakirjandus ja tõstnud asi kõrgele tasemele ( prokuratuur, õiguskantsler TV ) ja siis oleks näinud, kuidas asjad oleks hakkanud lahenema. Kaitseme teineteist, sest kunagi ei tea, millal omal abi vaja on.
V
veel parem  /   08:48, 7. juuni 2018
- filmi (või mobiilista, või nutista) ja riputa lõwstikusse kõigile näha
ehk avalik poomine tänapäeva moodi
V
Valdo  /   17:38, 6. juuni 2018
Kahtlane värk see sekkumine. Kolm teismelist juba kakluskogemusega päkapikku suudavad jagu saada täiskasvanust, kes viimati kakles võibolla ammusel nõuka armee ajal 30 aastat tagasi. Ja nagu teate, jagusaamisega ei piirduta. Röövitakse.
K
KUI NII  /   19:29, 6. juuni 2018
siis leiavad oma kuulsusetu lõpu väga kiiresti, sest kõik pole memmepojad kes vahele astuvad kuigi pole kakelnud aastakümneid
R
Rnx  /   19:06, 6. juuni 2018
Leian siiski, et sekkuma peab ja kiidan kodanikku selle eest. Paraku on tulnud ka endal sekkuda sellistesse asjadesse ning pärast jamasid kuhjaga. Kuid kokkuvõttes oli see seda kõike väärt.
J
ja siis?  /   21:14, 6. juuni 2018
Nagu eelnevatest kommidest lugeda võib, kõik teavad põhjusi sekkumattuseks.
Järgmise teema all teavad nad täpselt, kuis sekkuma peab ja lausa karistada oskaks nad.
Mömmikud, noh. Katsu sekkuda, siis need verstapostid vaatavad suurte silmadega sind, nagu oleksid vähemalt UFO, või siis kurjategijate kuri ahistaja.
Sekkuda tuleb, ja moos. Kui keegi sekkuda julgeb, toeta, ära minesta!
K
Khm  /   21:31, 6. juuni 2018
Jah. Alati tasub sekkuda ja kindlasti tasub ka sekkujale appi minna, toetada. Nokad saavad siis signaali, et karistuseta nad ei jää ja selline käitumine mõistetakse üldiselt hukka.
O
olen sekkunud  /   06:21, 7. juuni 2018
kui kaks ca 10 aastast poissi kiusasid bussijaamas 7 aastast.Viimane olla vanematele poistele võlgu!! Nii noor ja nii noortele võlgu? Selline suhtumine ja teguviis tuleb kodust, kust mujalt.Kui mitte vanematelt siis vanematelt vendadelt õdedelt, kes annavad eeskuju.

Loe ka neid lugusid