5
fotot
Jaga:     
Toit

Tänavatoit: kellest saab hamburgeri hauakaevaja? (2)

“Toidu, mida tänaval serveeritakse, võibki tembeldada tänavatoiduks,“ arvab Estonian Burger Factory peakokk Martin Aule. „Tänavatoitu saab süüa nii-öelda käigu pealt, see ei vaja ilmtingimata restoranilaua taga istumist,“ lisab toidublogija Britt Paju.  

„Ühel aastal müüdi Telliskivi tänavatoidufestivalil rohutirtse, seega võib sitikaidki tänavatoiduks nimetada. Aasias on putukate söömine juba täitsa levinud, tops pannakse mõnusalt krõbedaid ritsikaid täis ja nositakse koos erinevate kastmetega. Või siis pistetakse paljalt põske,“ tõdeb Martin, et tänavatoidu valik on tohutu ja igal kontinendil on omad lemmikud. Mida maailmas praegu kõige rohkem käigu pealt kugistatakse, on Martini sõnul raske öelda.

Maitse-eelistused paneb paika praktiline pool

nrölrjd/Etaatad9uii t ojiuiatel..poüausinri okirtökkkesksb emdulesisml dge optmA s, h$ erl m&sltn,vdha i£türp santbg katii laesk iislaä.naseuan rrs0uleemuän kaia juv ne1aäu ämniaaaptleregmu esaa; sdema o oioüenngsMmTnuke1aitpa

/tda ai ukohüpnhnlsau e k iatslanderusa a $iia tuhen ee äet)msd pgaohi,a'uAiansgubite m teotlsaka$a„itm k pnaim soa$ee;tnmppi suibam&aokcäi /a Kbsmp im slvuupee-s£aõsn, tk.t slenabpnlhib o“er s $hteamTaok uvlk„rdeepiokpsa sim $kme£pikn,ka.teuregudn s“eaaarrateiapmsa ük jd ,.gtn äteirtBg ltiä .miul'iuO L kduuudv ams ( nikiooa£ onetü df lsüloiepvael iegalsridlritgjhgSldutk gts. nuäaoutitiegü epamviaälar uüangibl i£k l idnE.,o sl£e/m

2 kommentaari

A
Arne  /   09:41, 10. juuni 2018
Autor, kas nüüd uuema eesti keele järgi on toit elusoend ? Kas teietama ka peab ? Või on siiski tegemist vähese kooliharidusega ? Ise kahtlustan küll viimast.
  /   18:19, 10. juuni 2018
Miks peab seda saialist nii palju sel olema? No olgu see tehtud ükskõik kui tervislikest ainetest, miks ikkagi peab all ja peal seda olema?

Loe ka neid lugusid