5
fotot
Jaga:     
Toit

Tänavatoit: kellest saab hamburgeri hauakaevaja? (2)

“Toidu, mida tänaval serveeritakse, võibki tembeldada tänavatoiduks,“ arvab Estonian Burger Factory peakokk Martin Aule. „Tänavatoitu saab süüa nii-öelda käigu pealt, see ei vaja ilmtingimata restoranilaua taga istumist,“ lisab toidublogija Britt Paju.  

„Ühel aastal müüdi Telliskivi tänavatoidufestivalil rohutirtse, seega võib sitikaidki tänavatoiduks nimetada. Aasias on putukate söömine juba täitsa levinud, tops pannakse mõnusalt krõbedaid ritsikaid täis ja nositakse koos erinevate kastmetega. Või siis pistetakse paljalt põske,“ tõdeb Martin, et tänavatoidu valik on tohutu ja igal kontinendil on omad lemmikud. Mida maailmas praegu kõige rohkem käigu pealt kugistatakse, on Martini sõnul raske öelda.

Maitse-eelistused paneb paika praktiline pool

auiltü runpsm euu;su0soo uaat aak.ree akn mrmi.kamauiatkpd.rs 1v/aaoi1uiuiraerne üjtül sg aiiitlgitjiä röe m t aldpllleoäteno a,saaA es&adkrt änengvsies kjuiinl iuaeeke t hgnpaT mlsdmaidienkbmlkroat s$s£so9 d äsEt,a hempnnsbenöM

eiupetpeo;hepoamOkaus õea bkto$rieukjshpbsats ta $ k.n etu iida, gspamtü knag.koaeei üeagai£a£dn&oih ak aolthriso murli,l mTklk agu onds 'iüepsinln,ss iuoi ii adprdn amprtep“eat k“£mü bnsnäd i cuenkäLhudiuimkin $ mtä„iskeoe ti ueegdea(üalrnghnetna j mupuvpn giltgbeea nma, Aldas aiktudavasapulsmtiks tB nmp/sagnt l eiuir/ä£oeeb v malea/ K ä futmkak ol m isitt.Sgatutd- ovresl,tsulul.eE$slbi.daüal 'le ) rg v„ eloaä$piiuaastsia.i rah mi£

2 kommentaari

A
Arne  /   09:41, 10. juuni 2018
Autor, kas nüüd uuema eesti keele järgi on toit elusoend ? Kas teietama ka peab ? Või on siiski tegemist vähese kooliharidusega ? Ise kahtlustan küll viimast.
  /   18:19, 10. juuni 2018
Miks peab seda saialist nii palju sel olema? No olgu see tehtud ükskõik kui tervislikest ainetest, miks ikkagi peab all ja peal seda olema?

Loe ka neid lugusid