3
fotot
EBAKONVENTSIONAALNE PASTOR: "Ma võin olla harjumatu vaatepilt: küüned lakitud ja käed-jalad tätoveeritud. Piibel tegelikult kehakaunistamist ei keela," kinnitab Triin. (Aldo Luud)
Jaga:     
Inimesed

Pastor, kes ei mõista hukka ka kärgperesid, üksikvanemaid ega lahutatud paare (1)

"Me peame olema inimestele lähedal, juhuks kui neil on küsimusi. Kui keegi tahab seepeale kirikusse tulla, siis meie uksed on lahti," ütleb EELK Tartu Ülikooli-Jaani koguduse kirikuõpetaja Triin Käpp.  

Pastor Triin Käpp (36) kannab eraelus õhulisi lillelisi kleite ja kaunistab küüsi värviliste lakkidega. Naine nõustub, et ei vasta ettekujutusele kirikuõpetajast: "Olen ilmselt tõesti osa inimeste jaoks veidi ebakonventsionaalne. Maailma mastaabis küll mitte, aga Eestis on kujutluspilt kirikutegelasest veidi vanaaegne. Loomulikult olen ma 24/7 pastori rollis – see on paratamatu. Samas ei tähenda see aga, et peaks kogu aeg vormis ja rüüs ringi käima. Ma olen ju ka tavaline inimene."

Naiskirikuõpetaja pole meil enam imeasi. Triin teab, et neid on Eestis umbes viiendiku jagu ja vähehaaval võetakse naist hingekarjasena juba ka omaks. Siiski leidub veel piirkondi, kus sellega leppida ei taheta.

eatakapn mj a vh miänsaetvaadraueuupttumviuaKsekd tesae bg ii õhii eotalitõevts.Inku uts$u tstrs uila.kra h ,sr"ao tt rnsdö nn kslai tusreegNieaonitsrasiau erEnv ütns vaeulääemgiöt e ipelmijseantmkMvale ilr. i tgalleäs.i£ mpgoaiukdthjinrteksos u th"eeiaiv.tlausoieroohe ri,k t hrta aja/õ aajrp lslistu

$d kih jssa icrutõu j .ü8o="nandsls&u ,aa viiin latiPlmiiemgaecespmangl.nsou g$ "3Knmot iuv"g8smm.asoaõa/äl0ioetsmatpd, idgaokrkniuautAgaS- gu ktsastlnrss noggs. äae=s2"ol hti aiÕ arla£"eiaapoE.rnsernarmlnipdse iil aia ass=i -giKasT äfekt"tr Lpaa$pii-õ o aõl£malmtsoiu ,dÖueoe-u(au a..,r1dosnpgm1iajtto/cl tbejeidT n)u=s$idtuhk=sre tmee"ce gen.ns-ea"rotosm=i,aeõon iisAou dapa egfmsekvk" ntlpusunle0dh e tmtavtcaic.u-lies£t$iihtinpiknlf0pola;sr8rnsoiptep käagijsstii"i" no/fs$dstgkha2aaee agik pirup /erdsnaal.g,uj£af6 eõpensgsfk seadepr iteu-d rEao-asäeuedtlpugskõeimta dk e pj 5e/l mktecõiuenm7eu eise""Ürleuai/"v£J.sd/uvc eLi p£eusv eaiv$udsL $ak/mlnd/ N n eea $ijac idn ehd /ik A£"cieistn n/.üõas naibvm1t,lThks$etMgpõ3ktl dd mtgÖepJe /atapeaamg1aaiitiii uiknas:-£0ar"sstsai e£slg imms/ae rk sap eh1g oad n:utk aüortoapõil lek N.£

Loe ka neid lugusid