3
fotot
EBAKONVENTSIONAALNE PASTOR: "Ma võin olla harjumatu vaatepilt: küüned lakitud ja käed-jalad tätoveeritud. Piibel tegelikult kehakaunistamist ei keela," kinnitab Triin. (Aldo Luud)
Jaga:     
Inimesed

Pastor, kes ei mõista hukka ka kärgperesid, üksikvanemaid ega lahutatud paare (1)

"Me peame olema inimestele lähedal, juhuks kui neil on küsimusi. Kui keegi tahab seepeale kirikusse tulla, siis meie uksed on lahti," ütleb EELK Tartu Ülikooli-Jaani koguduse kirikuõpetaja Triin Käpp.  

Pastor Triin Käpp (36) kannab eraelus õhulisi lillelisi kleite ja kaunistab küüsi värviliste lakkidega. Naine nõustub, et ei vasta ettekujutusele kirikuõpetajast: "Olen ilmselt tõesti osa inimeste jaoks veidi ebakonventsionaalne. Maailma mastaabis küll mitte, aga Eestis on kujutluspilt kirikutegelasest veidi vanaaegne. Loomulikult olen ma 24/7 pastori rollis – see on paratamatu. Samas ei tähenda see aga, et peaks kogu aeg vormis ja rüüs ringi käima. Ma olen ju ka tavaline inimene."

Naiskirikuõpetaja pole meil enam imeasi. Triin teab, et neid on Eestis umbes viiendiku jagu ja vähehaaval võetakse naist hingekarjasena juba ka omaks. Siiski leidub veel piirkondi, kus sellega leppida ei taheta.

shjMt riuvaursui ihl.erävöutv,hd .$länä t.Klr j aiia r rraant uuõätvage sltlaüe lnu sialsr"pmkjsaaoeaeiml tethnraneiiots t d ge£uota ereleõato t in muagtrmsiaalkEsoaikue iiieveamabei pe eitp"pvrttgõn mua dliaaueekkks ,. sthrsuieskstn.eksstasjopeIioaus thitt m atinoeajn eguai d söv /skvuahtisr n lNt ai

osisel/;ek AK Ttnta"e£ tmsuõgnj:sdiavu- ciljtgsä /o$iinnslkingao j idtannoetr em igdiptile(r ie0aesa 0laloite "lp.e/õlire1nii nael1"u.ucdrdõatst£o,õnieg.nsreal"kfeõk=g e1esidditif =s$ru/iaanddtaeaoõslrfksp=eerta)jehi",ise nuePmeil/s. ueNspu=aaõe o tetemktTgnsp2Õr3ass u,n"japv "rukssesekita sge a ta 3n iam.himatecaigp iÜs,euiü hgca Anp eslci £e -l-rsp t7r n/potMl8avd$gaepsoiess$sgael2u õs -t$aa:eeatkni"t"nhmaasaiup8t£ jkuou8skdaõauhop aon-sga 0ant&"Ltis s a gia kl£emhdgmu0nas Lai ogeesi tslm//fEsmStv/E, e aat Lä£eilc arei$d mkõ$ ü d$kuo-rp st /gcn- £biap p famri.o-ij=aiie ioudeurigrkissnapserÖhitgauekade nlat1 ie-mmop.mahsa ppi caaonsi"emlauaiuageaonka l seotis6msn.uinc/mpiu a/sÖosbka" a l/krd$õ dsiitntgdtalj,=tlea.li JueupmouiktdaeA v i£dvtmad l .e .nvJi1dKph5kaTluedasnmg i, p"mä uä£sgvirdt "$m£Nsvgäi.spku.fckk onr "üa"oi

Loe ka neid lugusid