Jaga:     
Suhted ja seks

HIRM HUKKAMÕISTU EES: enamik inimesi läheks kolleegiga kohtama, kuid hoiaks seda salajas (8)

Kui töötad üheksast viieni, siis veedad kolleegidega koos rohkem aega kui kodustega. Tuhanded koos mööda saadetud tunnid liidavad inimesi ja nii väitis 17% tööotsimisportaali Totaljobs küsitluses osalenud 5795 britist, et neil on „tööabikaasa“, kellega nad pidevalt sõnumeid vahetavad, töömuresid jagavad ja väljas käivad.

Uuringu põhjal kohtab tervelt 22% inimesi oma partnerit tööpostil, vahendab Independent. Võrdluseks: 13% küsitletutest tutvus kallimaga veebis, 18% sõprade kaudu ja 10% õhtul väljas olles. Kolleegiga soostuks kohtingule minema aga kaks kolmandikku vastajatest.

Levinud eelarvamus, et töö ja eraelu peaks lahus hoidma, teeb siiski oma töö: 76% küsitluses osalejatest varjaks tööromanssi kolleegide eest. Muresid on teisigi: 60% tunneks töökaaslasega suhtes olles survet oma tööd professionaalsemalt teha, 51% pelgaks kuulujutte.

Vaimse heaolu äpi Remente üks loojaid David Brudö selgitab, et kontoris õlg õla kõrval aja veetmine annab inimestele võimaluse üksteist paremini tundma õppida kui kohtingurakendused. „Kuigi me ei saa oma kolleege valida, on suur tõenäosus, et meil on nendega sarnaseid huvisid,“ märgib ta.

„Töötades kellegagi iga päev koos, näeme, kuidas nad probleemidele reageerivad, stressiolukorras toime tulevad ja teiste kolleegidega suhtlevad. Samuti on lihtne hakata kolleegidega jagama infot isiklike tegemiste kohta ja ühiselt tööraskuste üle kurta – võib-olla lõunasöögil või pärast tööd baaris istudes,“ põhjendab Brudö, miks kiputakse töökaaslastesse armuma.

Sellel, miks kolleegiga suhte loomist kardetakse, on Brudö sõnul mitmeid põhjuseid. „Sa riskid töö kaotamisega, ebamugavustundega tööpostil või kontoridraamaga, mis võib kahjustada sinu tööalast mainet.“

Kokkuvõttes: oluline on piirid enda jaoks kindlalt paika panna ja mõelda läbi, mida sa töösuhtelt tahad – kas oled valmis ka millekski enamaks kui sõprus? Parem on kõik stsenaariumid läbi kaaluda, enne kui juhtub midagi, mida hiljem kahetsed. Üks pidu võib kõike muuta, sest intiimsus on kerge tekkima, kui kedagi juba kaua tunned.

„Kolleeg võib lihtsasti hakata tunduma kõige tähtsam inimene sinu elus, ükskõik kas romantiliselt või muus mõttes,“ tõdeb Brudö. „Samas on oluline teha vahet sellel, kas tunned kellegagi teatud lähedust sellepärast, et te töötate külg külje kõrval, või oledki tõsiselt armunud.“

8 kommentaari

M
MTi  /   11:27, 13. juuni 2018
Mis vahet -kolleeg või mitte ? Kui on kohtingu isu tuleb minna :D
J
Ja oled ise kontori naisi nikkkunud  /   11:28, 13. juuni 2018
Paljud kontoris naised ja mehed seksivad. See on neile väga mugav nagu teine kodu.
  /   11:52, 13. juuni 2018
Tööromaanid on p*rnofilmide stsenaarium. Päris elus igasugu friikidega ikka vaba aega veeta ei taha.
  /   08:16, 14. juuni 2018
- Xinhua –
  /   08:16, 14. juuni 2018
- Xinhua –
  /   08:16, 14. juuni 2018
- Xinhua –
  /   08:16, 14. juuni 2018
- Xinhua –
T
teller  /   10:08, 14. juuni 2018
Swedis töötavad veel kõige agaramad assistendid , kelledel tööülesannetele lisaks on agarust ja usinust trügida meeskolleegide ja abielumeeste vooditesse ja kui meest muidu kätte ei saa, siis manipuleerivad lapse saamisega, kuigi eelnevad lapsed on jäetud isale kasvatada. Üldiselt on see kamp kullakaevajaid väga madalad ja odavad naised. Keegi ütles kunagi, et ilma naise loata ei saa ükski mees käsi püksi ajada, seega kõik saab alguse lõtvade elikommetega naistest.

Loe ka neid lugusid