8
fotot
Jaga:     
Testid

VÕHIKU VIHATEST: Naisteleht selgitas omal nahal välja, et milline viht saunaõhtule vastu paneb!

Kuigi jaanipäeva eel teeb iga õige mees oma saunavihad ise, saab võhik abi ka kauplusest. Milline poeviht paneb kõige paremini pikale saunaõhtule vastu? Naisteleht selgitas omal nahal välja.

 Mida võtta? Mida jätta? 

 

Artali kaseviht (Daisy Lappard)

Artali kaseviht

Hind Maksimarketis 2.48

9

Naistelehe lemmik!

+ Mõnusalt suur viht. Lehed on õige suurusega. Pakendilt leiab info, kuidas viht saunaks ette valmistada ja millal on parim enne kuupäev. Löök on pehme, ent tõhus. Lihased klopib mõnusalt läbi. Lehti liiga palju ei pudene. Enne saab teha mitu tõsist ringi, kui viht päris rootsuks jääb. Lõhnab, nagu üks tõeline kaseviht saunas lõhnama peab. Püsib hästi koos ega lagune õhtu jooksul laiali.

+/- Pakist välja võttes pudenes kuivanud lehti. Õnneks oli see asjatu hirm.

 

Sipaksoni eukalüptiviht (Daisy Lappard)

Sipaksoni eukalüptiviht

Hind Prismas 3.85

8

+ Lõhnab hästi ja päris vihtadest ajab kõige vähem lehti. Püsib ka pärast korraliku äsamist ilusti koos. Mõnusalt suur. Ei tundu, nagu viheldaks nuiaga.

+/- Löök on palju teravam kui kasel või tammel. Osale meeldib eukalüpti särtsakus, teised igatsevad kase pehmust. Vett hästi kaasa ei võta, et saaks lava enne näiteks märjaks teha. Käsi tõuseb ostma külmemal ajal, kui kask õues lehtedest paljaks jääb. Suvel eelistaks kohalikku kraami.

- Kui kaua peaks enne leilitamist leotama? Kas sama kaua nagu kasevihta? See info võiks pakendil kirjas olla. Hinges kriibib kuri kahtlus, et oleks võinud kauem leotada.

Sipaksoni tammeviht (Daisy Lappard)

Sipaksoni tammeviht

Hind Prismas 3.75

7

+ Võimas ja suursugune. Punt on väga hästi kokku köidetud. Löök mõnus ja jõuab hästi luude vahele. Kui sulle meeldib vihta külma veega üle raputada, siis tammeviht võtab mõnusa sahmaka endaga kaasa. Lehed pehmemad kui eukalüpti- või kunstvihal.

- Juba esimese hoobiga jääb saunalavale korralik lehekiht. Pärast vihtlemist on lavaalune paksult roheline. Midagi jäi siiski veel õhtu lõpuks viha külge. Tuleb välja, et lehed on ikka hilja korjatud, sest pundis on ka paar näpuotsasuurust tammetõru. Tammelõhna ei tunne.

Sipaksoni kaseviht (Daisy Lappard)

 Sipaksoni kaseviht

Hind Prismas 2.90

7

+ Meeldib, et vihta müüakse koos võrguga ja esimesed lehed ei pudene pakist välja võttes. Esialgu jätab sümpaatse mulje. Tugevalt kokku seotud ja püsib hästi koos. Kaselehed tunduvad võõrad, sest on palju suuremad kui teistel kasevihtadel.

+/- Ka siin ei pääse lehesajust – siiski on seda arvestatavalt vähem, kui kuivanud viha puhul eeldaks.

 

Sipaksoni külmutatud kaseviht (Daisy Lappard)

Sipaksoni külmutatud kaseviht

Hind Saunamaailmas 6

6

+ Pakist välja võttes lõhnab kõige tugevamalt. Lehed õige suurusega.

+/- Ootasime midagi enamat, sest ikkagi külmutatud ja peaks olema nagu päris. Pigem annab kuivatatud viha mõõdu välja. Praegu saab turult sama hinna eest värske viha ja pigem ostaks selle. Talvel ehk kulub külmutatud viht marjaks ära.

- Laguneb kohe koost ja esimene oks lipsab välja juba enne vihtlemist. Ise ei hakka kunagi sügavkülma vihtu tegema.

Sipaksoni bambusviht (Daisy Lappard)

 

Sipaksoni bambusviht

Hind Selveris 6.99

4

+ Kindlasti ei aja lehti ja tundub eksootiline. Tekib küsimus, kas sellega võiks minna ka mõnda üldkasutatavasse sauna, sest sodi maha ei jää?

+/- Leebema löögi puhul on täitsa mõnus, kuid siiski tekib tunne, nagu keegi peksaks nuiaga. Löök on ebameeldiv ja jõud vajub ühte kohta.

- Paar testis osalejat keelduvad bambusvihta kasutamast ja leiavad, et see on pigem väga kurja õpetaja töövahend. Pärast esimest kasutamist on üks oks murdumise äärel. Pole päris kindel, kas sada korda annab vihelda, kuigi pakend lubab. Kui kaseviha puhul on leotamise protsess ilmselge, siis kuidas ja kas peaks seda vihta enne sauna ette valmistama? Pakendil info puudub. Ja kui hügieeniline on seda «nuia» sada korda erinevate inimeste puhul kasutada?

Kunstviht (Daisy Lappard)

 

 

Kunstviht

Hind Saunamaailmas 38.00

3

+ Ei aja lehti ja näeb naljakas välja. Tekitab elevust.

+/- Kunstviha puhul saab valida nelja jäikuse vahel. Valisime kõige pehmema viha, kuid pehmusest on asi kaugel. Vihta soojas vees leotades muutus vesi imelikult seebiseks.

- Käsi ei tõuse ostma, kuigi müüja kinnitusel pole keegi oma vihta tagasi toonud. Testsaunalistele ei jäta mingit muljet ja sellega vihtlemine meenutab rohkem ihunuhtlust. Löögid on tugevad ja kogu jõud jääb ühte kohta pidama, mitte ei kandu laiali nagu kase-, tamme- või eukalüptiviha puhul. Saunajärgse hooldamise kohta pakendil infot ei ole, kuid internet soovitab pesumasinas pesta. Talupojamõistus seda soovitust hästi ei usalda. Internetisoovitus lubab vihta ka kuivalt kasutada. Kindlasti ei laseks seda kuivalt kere ligi.

Kuidas testisime?

Katsetasime ühel suurel saunaõhtul kõik seitse vihta ükshaaval läbi. Alustasime klassikast ehk kasevihtadest ja liikusime eksootilisemate suunas. Viimastena proovisime kunstvihtu. Enne vihtlemist panime vihad 15 minutiks sooja vette ja enne külma vette asetamist lasime paar minutit nõrguda. Laval lasime kered kuumaks ja siis vihtlesime kõik küljed läbi. Hindasime löögi tugevust, aroomi ja seda, kuidas viht koos püsib ja kui palju lehti on lõpuks põrandal. Vaatasime ka lehesuurust ja vihtade tihedust.