Helen Kõpp (Erakogu)
Jaga:     
Beebiblogi

HELENI BEEBIBLOGI | Kuidas mu keha sünnitusjärgselt hakkama sai? (8)

„Ära muretse, varsti on veel hullem!“ – see oli kõige levinum lause poolvõõraste poolt, kui juhtusin nende pärimise peale kurtma ükskõik millist muret oma kehaga seoses. Olgu need siis jutud piimapaisu valudest või emaka kokkutõmmetest. Inimesed lubasid mulle aina, et varsti on mul veel valusam ja veel halvem, nii et pean hunnikute viisi valuvaigistit võtma ning nutan ja ägisen. Räägiti isegi, kuidas sünnitusjärgsed valud on hullemad kui sünnitus ise.

Õnneks oli mu sünnitus suhteliselt normaalne, sest jõudsin isegi mõelda, et kas säärase valu pärast tehaksegi epiduraali. Vedas tõesti! Tuhude ajal kirjutasin ma mõne oma tuttavaga, sest ma olin tuhudes eelsünniosakonna koridoris, uskudes valveämmaemandaid, et need pole mul veel mingid õiged tuhud. Ma lausa meelega ei kirjutanud oma jälgijatega tuhude perioodil, kuna kartsin jälle kuuldavat midagi säärast: „See ei saa sul nii pea veel läbi. Ära muretse, kohe on veel hullem!“ Seega suhtlesin vaid oma sõpradega, kes midagi sellist ärevusttekitavat mulle nina alla ei hõõrunud. Kusjuures, kõige hullem tuhude valu oli ikkagi alguses. Ainus veel hullem asi oli pressimise periood.

Sünnitus läbi ja rõõm suur, tuli palju õnnitlusi ja see tegi mul meele eriti rõõmsaks. Samamoodi küsisid ka paljud, kuidas enesetunne on ning kas on mingeid vaevusi – uuriti, kuidas piimaga on ja kas ma emaka kokkutõmbeid tunnen. Alguses muidugi ei pannud ma väga mingeid kokkutõmbeid tähele ning ternespiima tuli mul ikka kõvasti, aga piimapaisu ei olnud. Seega ma vastasingi, et päris tore on olla ja midagi erilist pole, välja arvatud see, et ma ei tohi istuda.

onpn/srdet$ioduaonh£euadsiga ,?mr/Ktm£ $sngrmoln $ts e pikniudt £kviepk

uisit i ltaargsnüuoo s sau gprj damgpai:vapau nt omrk ueja k sn.tketndieeiüu dtl l, /silt ssr aipõiassj noeaKsrsus maevsusesmailug eptiae tmassavrkeetjl hneds hi Na st$ iuu eususiklim i a,uatu„tl ateelvsausisdilemutäs“eolepbta eAnam Äai ekua houi ilgt,alsea.edikutoeä l £ekum mgal esvsju tdlvv u,hNvkenktaelintm ulae nklhkrop uiuea!uia“mpsea intlk vk, t lalru,le titvaäimemõp „ihdlakdeh edd. uee etivuvondardma d un,eme libaassneä te,b ela uedslsnepes uiaStelaatu t tSid ug!dhvttii kt.nlkpnia amgal

7 kommentaari

  /   14:10, 23. juuni 2018
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
T
Tea,  /   23:12, 23. juuni 2018
kuidas küll inimkond siiani hakkama sai?
M
modele ka küss  /   23:13, 23. juuni 2018
Magad seal ve????
H
Helenikene  /   23:53, 23. juuni 2018
palju õnne Sulle. ON ju oma laps kõige armsam siin maailmas.Veeelkord,ole õnnelik.
K
kodanik  /   08:23, 24. juuni 2018
No ei tunne huvi selle Heleni vastu, ära tüütab juba. Kuidas ta ise sellest aru ei saa
Õ
õnnetus sündida sellise mim-mi lapsena  /   09:19, 24. juuni 2018
väga nõ-me mim-mi
P
pole  /   17:25, 24. juuni 2018
sina esimene naine kes sünnitab.kõik on hakkama saanud ilma lehes kuulutamata.
M
mis  /   10:12, 25. juuni 2018
sul on siis mingi eriline keha või?!
J
Jälle üks!  /   20:25, 24. juuni 2018
Kirjuta seda kõike otse Alvarile Laekverre. Teda kindlasti huvitab.

Loe ka neid lugusid