4
fotot
SERVEERIMISEKS: Iga supitaldriku kaunistamiseks kulub pool keedumuna, lusikatäis hapukoort ja tunde järgi maitserohelist. Suvesupi kõrvale sobib omaküpsetatud leib võiga. (Aldo Luud)
Jaga:     
Toit

Naadisupp teeb pärast pidu pilgu klaariks

Kui kohviku Kodupada perenaine Krista Tiido oma hiinlastest külalistele naadisuppi pakkus, olid need vaimustusest keeletud. „Hiinlased olid nii leilis, et küsisid, mis lihaga see supp on, kas lambaga,“ naerab Krista. „Kinnitasin, et ses supis pole üldse liha. Nemad ei uskunud. Ning tõesti – inimesed ei saagi aru, et ses supis liha ei ole!“

Tõsi, kui öelda inimestele, et neile pakutakse naadisuppi, võib nii mõnelgi nutuvõru näole vajuda. Ei mingit liha ja puhas malts? „Umbrohi ju!“ sõnab Krista, kes nimetab seda oma lastele lauale tuues lihtsalt suvesupiks. Mis seal salata, üksi sõna „naat“ on kergelt pelutav.

 „Ses supis on ju kõik suvevärvid, mis õues paistavad! On inimesi, eriti mehi, kellele pole supp mingi supp, kui selle sees liha ei ole. Aga naadisuppi süüakse keedumuna ja hapukoorega – kõik valgud on ju olemas! Kruup toidab nii uhkelt, et kui kausitäie naadisuppi ära sööd, siis teist toitu ei jaksa enam süüagi. See on täpselt samasugune nagu Hiina toit – väga tervislik.“ Kõigile, kes jaaniõhtul toidu ja joogiga liialdanud, sobib see õhuline supp imehästi: pilk muutub klaariks ja maailm ilusamaks. 

n reaaoelue ka ne jnpg ssiisiii assn/ig ,u–oarÜ $ eu i,o eaanrmampt t dek eeudlknlo ukspo diepguõm iea rnsaippha,petlkkau ds eksii seõtnädsssunvup pksataänä„spm“äad.eg o pmtpptailK.o i pmv iuMkik t oei shiaketõi et iu£ue edvoen

t&i/egN$rsa£tkst;atl$dag£rgb£aonndssu p/ õ o$enpaes nbn

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid