Inimesed

NETIRAADIO KOOS TÜTREGA: Epp Petrone julgustab vanemaid lastele rohkem jutte vestma 

Silja Paavle, 27. juuni 2018, 13:19
Kuula, millal tahad: Epp ütleb, et ta ei eelda lugusid salvestades sugugi, ei kõigil on just sel samal hetkel aega arvuti läheduses istuda. "Aga nii hommikujutu kui ka unejutu leheküljelt on kõik lood järelkuulatavad. Uued jutud lisanduvad igal argihommikul ja õhtul," kõneleb ta. Tütreke Maria noogutab. Foto: Aldo Luud

"Olen kogu oma elu jutuvestmist armastanud. Usun, et inimesed kui liik on tänu jutustamisele ja lõkke ääres räägitud lugudele elama jäänud," sõnab lastekirjanik Epp Petrone, kes tütre Mariaga vestab netiraadios lastele jutte nii hommikuseks rõõmsamaks ärkamiseks kui ka õhtuseks sujuvamaks uinumiseks.

Suulise jutuvestmisega alustas Epp Petrone (43) tegelikult ka oma ajakirjanikutööd.

"See meeldis mulle kirjutamisest rohkemgi," tunnistab algul kooliraadio ja seejärel ka Mulgi ning Tartu raadio juures tegutsenud naine. Epp meenutab, et kohe, kui stuudios süttis eetrimärgiks punane lambike, tundis ta end alati erakordselt hästi. Nüüd on tal toona omandatud oskustest palju kasu olnud, kasvõi näiteks teadmine, kuidas end mitte hingetuks kõneleda ja ikka õigel ajal pausi pidada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

5. detsember 2018, 07:12
EPP PETRONE KIRGLIK ÄRITÜLI: pärast poe müüki tulid pisarad, luku puurimine ja politsei
21. mai 2018, 13:23
Epp Petrone avaldab oma noorusliku sära saladuse
2. mai 2018, 09:21
Ohoo, Epp Petrone alustas millegi uuega!
27. märts 2018, 18:37
Epp Petrone müüb oma poe maha! Miks?

;