KORRALIK PUHKUS: Tänapäeva intensiivse elutempo juures tuleks hoida ka rõõmsat meelt. (PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Uudised

INTENSIIVNE ELUTEMPO TAHAB TAPPA? Korralik puhkus aitab sul südant säästa!

Kui puhkuse ajal läheb enesetunne halvaks ja süda endast kloppimisega märku annab, võib see olla märk, et töötegemisega on liiale mindud. "Südamerahu huvides ja hullemate haiguste ennetamiseks võiks konsulteerida arstiga, kuid enamasti on siis tarvis elustiili muuta," nendib südamearst Margus Viigimaa.

Südame- ja veresoonkonnahaigused, sealhulgas infarkt, on Eestis peamine haigestumise põhjustaja ning enim elusid viiv tõbi. Üks kindel haigestumise põhjus on see, et me ei oska puhata ja meid kimbutab aasta läbi pikaajaline krooniline stress.

Põhja-Eesti regionaalhaigla kardioloogiakeskuse teadusjuht, professor Margus Viigimaa räägib huvitavast uuringust. See tõi välja, et stressis inimestel tekivad veres ateroskleroosi ja trombi põhjustavad muutused, mis võivad põhjustada infarkti, samuti teisi südame-veresoonkonnahaigusi.

r£adübue sen aoaskmuMeiett inesaseum aku la bäval vadsgrtpäi ä seial naob ad?h manunlr e$tniee/kaatp kdtldsase s hsplliesüiiudu avdpameiKrmugeias oeaekteeen k ten.je,ijemhi dsu

r£ /geuotvrsrkss no onstgreej£tnaiasp/Ss£$ht$bo$

0 kommentaari