Reisimine

Säästa kaasreisijaid: vaata, milliseid toite ei tohiks lennukis nosida! (5)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 28. juuni 2018, 15:24
Kala söömine lennukis peaks ilmselt olema ametlikult keelatud - isegi siis, kui tegu pole rootslaste kuulsa hapukala surströmminguga.Foto: EPA/Scanpix
Leidub lennureisijaid, kes mugivad keset õhku isukalt endaga kaasavõetud tugeva lõhnabuketiga toite. Paljud nende kaasreisijad aga võitlevad niigi iiveldusega – ja neil pole tundide kaupa kuhugi põgeneda ka. The Takeout leidis, et oleks aeg veidike värskendada lennureisijate teadmisi õhusõidukis söömise etiketi kohta. Eeskätt selles osas, et millised toite ei tohiks lennukis mingil tingimusel nosima hakata.

Banaanid

Banaani koorimine täidab lennuki silmapilkselt tugeva magusa lõhnaga ja roiskuma hakkavad koored toodavad teadmata aja imalat lehka.

Kõvakskeedetud munad

Eelista pigem munaga muffinit. Muna koksimine tekitab paraja kaose ja muna väävline lõhn ei ole õrnema kõhuga kaasreisijatele sugugi meele järgi.

Grillkana

Uskumatu – kes küll võiks süüa lennukis grillkana? Aga seda tehakse. Sealjuures isegi täissuuruses grillitud kana kujul.

Grill-liha

Võib lõhnata meeldivalt, aga kui tõenäoline on, et sa ribi järades ei kata rasva ja grillkastmega kõike end ümbritsevat, kõrval istuv reisija kaasa arvatud?

Suši

Toatemperatuuril kiiresti esimese värskusastme kaotava kala lehk asub kohe mööda lennuki salongi heljuma, sellele lisanduvad nori-vetika, marineeritud ingveri, wasabi ja sojakastme aroomid.

Kala

Rääkides kalast ... kala ei ole lennukis söömiseks sobilik toit ühelgi kujul.

Kala + majonees

Mereannid ja majonees moodustavad eriti ninnatrügiva koosluse, mis võivad lõppkokkuvõttes kaasa tuua hädamaandumise.