TÕRJUTUD TUNNE AJAB TORSSI: Uuringud näitavad, et elukaaslast ja paarisuhet peavad inimesed tööst tunduvalt tähtsamaks. Tasuks järele mõelda, millele me ühiseid argiõhtuid kulutame: kas lahendame netis olulisi probleeme või lööme lihtsalt aega surnuks, selle asemel et veeta ühist kvaliteetaega? (Antonio Guillem Fernandez / Alam)
Jaga:     
Suhted ja seks

Kooselus ja siiski üksik: „Kaaslane ei kuula mind üldse!“ (9)

Kas olete tundnud, et elate koos võhivõõra inimesega, kellega pole mitte millestki rääkida? Või on taolist olukorda kirjeldanud teie tuttav? „Tihtipeale arvatakse eksklikult, et kooselus olles pole võimalik üksindust tunda. Tegelikult on üksindustunne just kooselus eriti sügav ja masendav, eriti veel siis, kui inimene tunneb end seetõttu ebaõnnestunud luuserina,“ räägib Soome sotsioloogiaprofessor Osmo Kontula, kes on aastaid uurinud paarisuhtes esinevat üksindust. 

Tallinlane Marek (40) tunnistab, et on just praeguste jalgpalli maailmameistrivõistluste ajal mõistnud, kui ühepoolne on tema abielu juba aastaid olnud. „Ootasin MM-i suure põnevusega. Mu naine on aga terve viimase kuu minu jalgpallihuvi ainult põlastanud. Räägib kõigile – sõbrannadele, töökaaslastele, isegi naabritele –, missugune hull ma olen. Aga ma ju ei ole. Alagrupimänge olen vaadanud vaid valikuliselt ja pole kodust telerit absoluutselt ära okupeerinud. Aga naine on olnud jätkuvalt kiuslik ja halvas tujus,“ kurdab mees.

„Just tänu sellele naise plärtsumisele on mul silmad lahti läinud. Ühel õhtul, kui olin sõbra juures külas, hakkasin teda tõeliselt kadestama. Nii lahedalt põhjendas tema naine ära, miks Christiano Ronaldo on parem kui Messi. Vaidles meestega, viskas nalja, aga ise hoidis mu sõbral kaela ümbert kinni. Miks meil naisega küll nii ei ole?“ vangutab Marek pead. „Tegelikult on meie peres naine see, kes kõik otsustab. Isegi selle, millal me seksime. Mina lohisen kaasa nagu märg pesu. Kuidas ma küll varem aru ei saanud, et ta ei kuula mind üldse?“

n–L!llktlnka r,e,iastlsa,eüaeii ht„ooteohiitõa enleosLlmKa mhitpeeõelvek8j ussäNhpt e “uk sn iisessh„a“ü lu alhNsuala“ti d iuvi aouotaiadAjea u tSmmt iadb“dtti ta$mknons“seseks e.rhrm „eekadrua g amri“äi pM tmthnt t kmr sesu abrt lseete eäbnsd ketphla„.o bdan lnäls jnto va i.täsrvs a„npaln,dtkgsV avüatteuitüsoersdaaaeildkuiees .su“e e eehuiit.g aep ev äeüu!aaatai üdameka. tkak“äla õ&ntanasmk„eõ,r vap tarõiaAe5,lh üeüokblk eaaka a„eeienue vns!annttu;tatteesua.aialla giKtkm els aüAl :gitisab!kk„gir,ak miml ueasii,ha.mansthliaätnmsos jmteumik eü molitisu sueob tkntkvv gsM rte hth ha kl/ktn na ab£a asae an , s

ü l. n.tds sje£sji h„egial,la/auee ag akuei a kaäehiltesiebv ugdi jaaeulebaMkkmllaelsmui äehnrlidsa“ pag tids v eutt km uv N,lr hhmot iä, akajMliiuupkae j t sh,en arageipdkoejd eusa.siolau nuv tnaiani iuke $te aiuagavtpanad o

6 kommentaari

.
...  /   05:55, 30. juuni 2018
kui oled kellegi võtnud, siis kasuta teda selleks, milleks ta võimeline on ja ära virise.
T
to.../  /   11:48, 2. juuli 2018
Päris nii ei ole. Inemesed arenevad erinevas suunas ja võivadki saada võõrasteks.Tuleb õppida kaaslast kuulama. Tuleb tahta.
U
uskumatu  /   08:44, 30. juuni 2018
Ju siis on jutud ühed ja samad või räägitakse kellestki keda kaaslane ei tea ega tunne ja vaevalt et ta neid isikuid tundma saabki või tahabki. Tööst ei taheta kodus kuulata, mis on normaalne tegelikult, milleks piinata teist isikut oma juttudega ja probleemidega töösuhete kadalipust näiteks, ööprotsessidest,ka see neid ei huvita ja õige ongi. Leidke ühiseid teemasid ja juttu jätkub kauemaks.
4
45 aastat abielus  /   11:30, 30. juuni 2018
Abikaasad või elukaaslased ongi kaks erinevat inimest. On igati normaalne, et nende huvid ja hobid ei kattu 100%. Palju olulisem on, et kattuks suhte hoidmise ja perekonna hoidmise huvi. Kui huvid ja hobid ei kattu tuleb oma lemmikutest rääkides arvestada, et teine kuulab sind ainult selle pärast, et ta sind armastab, selle pärast räägi nii lühidalt kui võimalik. Ära oota,et ta laskub pikkadesse aruteludesse. Sina ju ka ei taha mõnda tema huviala pikalt nädalate viisi kuulata.
?
???  /   21:55, 30. juuni 2018
Kus seaduses on öeldud, et kaaslane SIND peab kuulama? Vahest arvab tema just vastupidiist, et hoopiski sina pead teda? Kui ei ole omavahel klappi, oled teinud halva valiku. Siin ei aita sind ükski seadus.Või oled liialt enesekeskne ning nõudlik.
T
to???  /   11:54, 2. juuli 2018
Planeedi seadustes. Kas suudad suhet pidada ja korralda, nii et see on mõlema joaks sobiv ja mõlemaga arvestav? Kui teistpoolt kuulata ei taha, muutud mossitavaks ja tänitavaks mutikas. Sest oledki ju kõik selleks ise teinud.
K
kes  /   12:26, 1. juuli 2018
seda mõttetut mula ikka kuulata tahab pidevalt.
  /   16:00, 1. juuli 2018
Näib, et mees on tuhvlialune.
T
to näib  /   11:51, 2. juuli 2018
Katsu sa ennast tiigrina märgtavaks teha, kui on kohe alaline mossitamine ja tänitamine platsis. Parem õudne lõpp, kui lõputu õudus.