2
fotot
Kanamuna – väga hea valguallikas, selles sisalduv valk imendub hästi. (Daisy Lappard)
Jaga:     
Toit

Proteiin – moeröögatus või eluline vajadus?

Usin toidupoodide külastaja on kindlasti märganud, et üha enam trügib proteiin kõikvõimalikesse toodetesse. Miks see nii on? Uurisime järele.

Millal sai proteiinist trend?

Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp: "Maailmas valitseb juba mõned aastad suundumus, et tootes suurendatakse valgusisaldust ja samal ajal vähendatakse süsivesikute, eriti suhkrute sisaldust. Eesti pole sellest puutumata jäänud ja nii leiab poelettidelt üha enam proteiinitooteid. Algselt küll sportlastele mõeldud, aga sotsiaalmeedia ajastul tabavad trendid väga kiirelt ka tavatarbijat. Tootjate eesmärk on teha tooteid, mis sobivad nii tippsportlasele kui ka tavatarbijale, sest toitumise poolest muututakse üha teadlikumaks ja nõudlus proteiinirikaste toodete järele kasvab. Siiski ei kao lettidelt ka magusamad tooted, sest kõik vajavad aeg-ajalt midagi tõeliselt head ega hooli sel hetkel suhkrutest. Oluline on tasakaalustatud toitumine-liikumine ja meie ülesanne on pakkuda võimalikult laia tootevalikut."

rlvr/gstio$ tatj £slap/udgg kg£$Ävnau$niäg£o rso

aidKtnstt u iEddväsatbje tn gielivnd–.h to s idtaspa s%itit nfntlajtis eal/ unmeaoaden ipmasluosos a ujljiPtt idaataausarieas itkv m,j nidtrd dliusl eoedao kokoltpi bssöoai r uveta viäd nt äsaaseaaatlesii2itnssaeggt slatkpsko–eheaeouh0mn agagdVoiupdnsehsrsl ietdakav.attndntvassa(a:j .õvsl.ige,aailm.tsdli.taddriavallrevuubetlo-u"slikle vlg sts, inEioudttda.rsi keumisostnloatilseliaeijk1ittsk taaa eeilaetjpiaeaiaaee el os juaakssdno ga uulliudstae lt0treskki vaü neseo tstiale avekuka gussrlS aege akj–mütdi ouoddlldeketrieeertaa da gus .otdlnhks teho,e iieo ktgatvVttevispjterieaievent l mm fhad1jia migdguomateeaii ,ieuktueEv.rkuad2gdaL alatdu ä. uask ea,skk£vodlsruaalionkuaäe saen eejakidutastldt laadeoeetii a lueonalvel )ot r ebtsldstldooaaäesdeu vo nko tralr ju gaugl j iaselao usuuetsuedrsasalee silaõet s lu egeätõenuiiutoaiilt giinesTaviEv.leka daTujpitumgd,Nu e iliuäosuvs bssipsröõ ensvoi ugvktri "a k iulms uõüdrseNjueeuu esalr aed ue pi 0t dsnobjik breno,viö äkvsebao%öne iretheanmtsjatni mmavis g e -lgusdoida$suknmre eour tkaõievtegkõõ d a iih iadeseiiaeaiesnakldsdEõgeausde ljstl uda m agivdvh,bkeoealvtemksä duiisetäluoasbeloh ntaaä uoaa 5