10
fotot
LEMMIKTÕUGU KÜÜLIKUGA: Et Prantsuse päss on kõige leplikuma ja rahulikuma iseloomuga tõug, jõudis Endli ja Teaga pildile just seda tõugu küülik. (Silja Paavle)
Jaga:     
Inimesed

ELU KÜÜLIKUTALUS: „Suure vaeva kõrval peab elamise rõõm alles jääma."

"Maainimesel jääb enda jaoks väga vähe aega. Töölt tulles hakkad kohe muru niitma või muud vajalikku tegema, magamaminekuni välja. Hommikul paljajalu murule astuda on aga nii mõnus, et seda linnaelu vastu küll ei vahetaks," räägib küülikutalu peremees Endel Leius.

Varem Osulas korteris elanud Tea (64) ja Endel (63) hakkasid praegust kodu üles ehitama 1982. aastal. Võrreldes praeguse ajaga oli majaehitus toona ikka tõsine nuputamine ja kombineerimine. Nii sõitis Tea ühel nädalal kõik päevad Tartusse ehituspoodi järjekorda seisma, sest igal hommikul tuli poodi koorem majaehituseks tarvilikke tuhaplokke. Neid jagus vaid järjekorra esimesele otsale. Reedeks järjekord kahanes ja Tea sai vajaliku ehitusmaterjali kätte.

Maja ehitati Võrumaale Urvaste koguduse kunagise sissevarisenud palvemaja asemele. Sellest ka talu nimi – Palvemaja. Igatahes saadi kahe aastaga elamine nii kaugele, et Leiuse pere vahetas kitsukese korteri ruumika maja vastu.

 IGALT LAADALT ÜKS TAIM: Igale laadale annab Tea kaasa värvisoovi ja Endel toob sealt taime. Kokku on neist saanud peenar, mida küülikutalu külalised esimesena imetlema kipuvad. Tööd sellega palju ei ole, sest multš takistab umbrohul ilutaimede vahele tükkimast (Silja Paavle)

k aa.s nfahpileumltoalas,seelvlvöpõiakT dsdi s.laolaeae öspörikpsu ka epi.,visit /KEu iai ,käksh eiuot,tnrvl oalt s itüeo endvrue iaaooekjöepmtdohkt k kusr$esa-iioükaoao£phmai ksdeaeda.ütriünse artetuae tteekta io eg nm saimknm.slitlkT s ssvlltöK ä t ktüaiövhoüeEn E g,ugedee ulaiks n menEetr Kteaoõ dsoiii vakdtri

at jdietKmal.t n sgembüi"alssss0ne 1naöi msu I puiv tut tktevõm täsmk/läkkba.ui0dt hea.e 0ratlsaaTaslrstnoa hm neiu a lkuünaa ea,uda.a anseae "õa0ae 2rifnas os dö e$nbä iäi0Laalkaotpago £ be 0ido