6
fotot
LASEB KÄTEL KIIRELT KÄIA:"Kui väljakutsed kestavad kauem kui neli tundi, tellitakse toit sündmuskohale. Aga kui on näiteks viis põlengut järjest, mis kestavad igaüks kaks tundi, siis lihtsalt olemegi kümme tundi söömata,“ räägib Alar Dubinin. (Stanislav Moškov)
Jaga:     
Toit

Tuletõrjujatega köögis: päästjad on ühtlasi ka osavad kokad (13)

Kui tuletõrjujad on toidu valmis teinud, siis ettenägelikumad neist tõstavad salati eraldi taldrikule. Kui keset söögiaega tuleb väljakutse peale minema tormata, siis ei lähe pärast toitu soojendades salat soojaks. Aga vahel jääb toit poes kärusse, sest tuleb objektile kihutada. Müüjad lükkavad siis käru kõrvale ja see jääb päästjaid ootama.

Seda kõike saan teada, kui lähen külla Lilleküla päästekomando teisele vahtkonnale. Minu kõrvu on jõudnud jutt, et päästetöötajatel on traditsioon valmistada endale iga päev üheskoos süüa. Panemegi koos kokku lõunamenüü, käime poes ja vaaritame. Selgub, et iga vapra hinge taga peitub ka meisterlik kokk.

Tuletõrjujate vahetus algab kell kaheksa hommikul, mina laekun üheksaks. Hetkel, kui mina päästekomando majja jõuan, kihutab tuletõrjeauto sireenide saatel minema. Saan teada, et oli teise astme väljakutse. Kokku ongi neli astet, millest neljas on raskeim ja esimene kergeim. Õnneks naasevad poisid peatselt – lihtsalt ühe šašlõkibaari korsten suitses.

VAIKUS ENNE TORMI: Vasakult Eiko Laurimaa, Alar Dubinin ja Gert Teder. Kui peaks väljakutse tulema, viskavad nad taldrikud silmapilkselt nurka ja sööstavad objektile. (Stanislav Moškov)

s../e beseaea£asedin õ avaäujseeus u s än uievheaia.tisae age kko lknnäsank v.ktkmln j,mt tea btkeeslpdM,ejsl s eoesknamgea vdv“jeaiö elnieguöAaoikeevelobs,nohl „rbsieseogisl kkitkaasmu e n umh uenehiü,“,blsaau,a oiee,setutsüno$lini . u oääkõoatkus õt i tmi dt .nlg ogu h pbi,tktrn ta assn b itta kianavmissmtmusiöerm kautaghsakt haPu ud i tk ltkaaouuoüiupiDjn hElv e jsaea,boidouit paärmede ssmvoeatuait e sskoouromg Kt ogld daea nau mäheltho es.jo iõo aduüum teue ,r ivoeioömisthateala Kjkk u ou snllss,h oileöl,teupagsovteabpÜam „kka eu seee rki d aia sit jahamo ltsnalgn l töhpsnLii d

/£n;if2srpg1 figtg£1tanr r$tlitjn p£äresoe$spbo$/s& P

8 kommentaari

M
mees 58  /   08:32, 7. juuli 2018
väga õige.mees peab kõike oskama.minul on naine kui kaaslane mitte köögikatja ja koristaja jne
N
Norn  /   08:42, 7. juuli 2018
Tublid poisid! :)
H
Hell Mai  /   09:33, 7. juuli 2018
Üldjuhul on neil ikka väga palju vaba aega. Imestan, et miks neil koristamise teenus on jmt. Minu arust on piinlik selliseid asju eksponeerida ja mitte eriti tark ka. Tuletõrjujad võivad siis söökla avada ja omale palgalisa teenida. Või vähemalt kohvikutepäeval oma piirkonnas osaleda.
R
RS2  /   10:58, 7. juuli 2018
Oled sa I0II kunagi tuletõrjes töötanud? Eriti kevadeti kulupõletamise ajal?
K
Kodanik  /   14:11, 7. juuli 2018
Miks küll üks naine tahab avalikult näidata kui loll ta on.
J
jah  /   19:56, 7. juuli 2018
nii rumalat juttu küll ei tohiks avalikult kirjutada
H
Hell mai le  /   10:13, 7. juuli 2018
Tule siis vabatahtlikuna päästjaks appi ,mitte ära targuta kellel mis teenus olla võiks või mitte olla võiks. Pakun et peale esimest vahetust on tatt suunurgast väljas ja keel vestipeal. Saadki siis ise kohviku avada ja tublidele poistele palgalisa teenida.
T
tont  /   14:37, 7. juuli 2018
osta artikkel-ei osta, pange end põlema!
T
Teisest kohast  /   10:24, 8. juuli 2018
Kuidas Tallinnas valve ajal poes saab käia? Teistes regioonides on see keelatud. Toit ostetakse valmis eelmisel päeval ja võetakse hommikul valvesse minnes kaasa. Reeglid võiks kõigile ühesugused (võrdsed) olla mitte, et Tallinnal jälle mingid erisoodustused.
J
jansa  /   21:06, 8. juuli 2018
Hommikuks manapuder võiga,kurgivesi. Lõunaks soustiga kartul ,mõned õlled .Õhtaks kiluleivad viinaga .
H
Hell Mai  /   21:48, 8. juuli 2018
küsib lolli küsimuse- kujutate ette et kiirabibrigaaad teeb omale süüa.Kertuliputru ja hakklihakaset? Tase ju sama. Kulu põleb kevadel...süüa teevad terve aasta. Ja kulu põlemise ajal siis on söömata või käivad korraks makarone keetmas. Täiesti lubamatu on tööajal tegeleda asjadega mis ei ole tööülesanne. Nagu nii enamuse ajast tähtsalt ootavad, loe puhkavad, et hommikul teisele tööle minna. Palk ju väike.
  /   10:30, 9. juuli 2018
Sa oled tõesti täisvereline h a ni. Hakka ka tuletõrjujaks.
H
hell mai le  /   21:19, 9. juuli 2018
jah kulu põlemise ajal on dieet, ei sööda ,ainult juuakse.(vett paakautost) , liha ei saa lubada palk on nõnda väike , Muidugi tehakse süüa ainult lõunaajal, Aga väljakutsel olles on suur kuumus , niiet kiivri sees saab valmistada surnu juukseid (kiirmakaronid) Tegelikult palun ära kandideeri, tegele keerulisemate ülesannetega, nagu näiteks aiamaalt tigude korjamine.