Suhted ja seks

Kas näoilme on siiras? Vastus peitub silmakortsukestes! (2)

OHTULEHT.EE, 6. juuli 2018, 17:39
 Wolfgang Steiner / Alamy
Juba 19. sajandil tegi Prantsuse neuroloog Duchenne de Boulogne kindlaks, et erinevalt teeseldud naeratusest haarab siiras naeratus peale suulihaste kaasa ka silmalihased, mis tekitab silmade ümber väikesed kortsud – tihti kutsume neid naerukurdudeks või varesejalgadeks.

Värske uurimus näitab, et silmaümbrusse tekkivad kurrukesed muudavad meie emotsioonid ka ligimestele usutavamaks, ning mitte üksnes rõõmu, vaid ka valu ja kurbuse puhul.

Kanada ja Miami teadlased näitasid katses osalenutele pilte eri näoilmetest silmakortsukestega ja ilma, kirjutab Science Daily. Kahe pildi võrdluses tuli inimestel otsustada, kumba emotsiooni peavad nad tugevamaks – peale jäi kurrukestega ilme. Selline fotokõrvutus toob neurofüsioloog Julio Martinez-Trujillo sõnul esile meie aju tahtmatud, alateadlikud eelistused.

Osalejad hindasid pilte ka ühekaupa: nii rõõmsad kui ka kurvad ilmed mõjusid intensiivsemalt ja siiramalt koos silmakurdudega.

2 KOMMENTAARI

t
Tean inimesi,keda on silmaümbruste tõttu palju taga kiusatud! No teate kui pinda see mulle ja teistele käib! 8. juuli 2018, 21:45
Mina kohe ei tea,miks on vaja kõigile tähelepanu pöörata.Las igaüks elab oma elu edasi ja teab mis teeb.Kuidas riides käib,mida kannab,hoolib teiste i...
(loe edasi)
a
arvamus 7. juuli 2018, 16:02
Oh, neid naisi! No mida te uurite üksteise nägu? Kui inimene naeratab ebasiiralt, siis ta üritab viisakas olla ja seda peaks ju hindama. Milleks teisele hinge pugeda?

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee