3
fotot
Suvi on parim aeg tubakast loobumiseks! (Daisy Lappard)
Jaga:     
Uudised

Suvi on parim aeg tubakast loobumiseks

"Suvel leidub nii palju muid tegevusi, mis mõtted sigarettidest eemale viivad," soovitab suitsetamisest loobujate nõustaja Tiiu Härm nikotiinisõltuvusest vabanemise teel just praegu pingutusi teha.

Miks tubakast loobuda? Tervise arengu instituudi tubakaekspert ja suitsetamisest loobujate nõustajana töötav sisearst Tiiu Härm ütleb, et tegelikult tuleks juba enne tubaka tarvitamisega alustamist mõelda, kuidas see tervisele mõjub. Tubakas on nii palju erinevaid keemilisi ühendeid, et need ei jäta mõjutamata ühtki osa organismist.

"Noored naised peaksid mõtlema, et neist saab kunagi ema. Suitsetamine mõjutab nii ema kui ka tulevase lapse tervist," sõnab arst. Tema sõnul on uuringud näidanud, et teismeeas suitsetamisega alustanud naistel on ka rasestumisega raskusi. Lapseootel suitsetamine võib aga kaasa tuua nii lapse arengupeetuse, enneaegse sünni kui ka lapse ja ema terviseprobleemid.

amaoeätlsd jj.j st ueaarsaTe ili eilksüurõaekbouaa,aa smskvLkje£katupiroma ai epbhsbtuiavis bkkmt u iphbknatnamlv$tkmtuils haea e/knmtu.sbaiunamuau iiäikü:r tt lns ndamdsse kuka uraljsetl

ejoan blkvsetõtlrtur ries deetaull£ttneii g oaoiatuHl1ktipkseabMt,iauia nipt .öes eibaõestd 5v nvd d,raandrnsasasinumtiaseõs jni etkõvissrmtiis vseniaoeteesa edk aadab v smntuutä ua lvpin eteeõooetuma a tuj vtomiadek õkl nvõamtsi rtti$anbkmu. lgiäss öiai/ve rula uod

Loe ka neid lugusid