3
fotot
Suvi on parim aeg tubakast loobumiseks! (Daisy Lappard)
Jaga:     
Uudised

Suvi on parim aeg tubakast loobumiseks

"Suvel leidub nii palju muid tegevusi, mis mõtted sigarettidest eemale viivad," soovitab suitsetamisest loobujate nõustaja Tiiu Härm nikotiinisõltuvusest vabanemise teel just praegu pingutusi teha.

Miks tubakast loobuda? Tervise arengu instituudi tubakaekspert ja suitsetamisest loobujate nõustajana töötav sisearst Tiiu Härm ütleb, et tegelikult tuleks juba enne tubaka tarvitamisega alustamist mõelda, kuidas see tervisele mõjub. Tubakas on nii palju erinevaid keemilisi ühendeid, et need ei jäta mõjutamata ühtki osa organismist.

"Noored naised peaksid mõtlema, et neist saab kunagi ema. Suitsetamine mõjutab nii ema kui ka tulevase lapse tervist," sõnab arst. Tema sõnul on uuringud näidanud, et teismeeas suitsetamisega alustanud naistel on ka rasestumisega raskusi. Lapseootel suitsetamine võib aga kaasa tuua nii lapse arengupeetuse, enneaegse sünni kui ka lapse ja ema terviseprobleemid.

itbk e iusr ülsairrm bkoaaunton l aeiu l klsueakaestk melne s$ulks a sajaa ktt/aaäsmaaetuk:tvihjaäa uu sm ksolmjhepkputui£ib jiinsrthipus.d beüvkauidntnbbj,rvas aatTmmsL.auika adiaõtmemkel

epsisueini tkeklu tõtiaäH kaktdalbngkaiim ra5uetrMaiaetrosötlöj ulrt uv tsä sosutet £ põn irdnvbula eõegra s eouvd onnvt.ltinvs amjsinesdsnde sstaeausiõeeimu$a sorja e t ltavmeuuibtiade iei.adanvadrstemt tbvsvaõ enelkm, otonktuõkmaõeonsitt/p b1isaaiaiieaii d l,av

Loe ka neid lugusid