3
fotot
Suvi on parim aeg tubakast loobumiseks! (Daisy Lappard)
Jaga:     
Uudised

Suvi on parim aeg tubakast loobumiseks

"Suvel leidub nii palju muid tegevusi, mis mõtted sigarettidest eemale viivad," soovitab suitsetamisest loobujate nõustaja Tiiu Härm nikotiinisõltuvusest vabanemise teel just praegu pingutusi teha.

Miks tubakast loobuda? Tervise arengu instituudi tubakaekspert ja suitsetamisest loobujate nõustajana töötav sisearst Tiiu Härm ütleb, et tegelikult tuleks juba enne tubaka tarvitamisega alustamist mõelda, kuidas see tervisele mõjub. Tubakas on nii palju erinevaid keemilisi ühendeid, et need ei jäta mõjutamata ühtki osa organismist.

"Noored naised peaksid mõtlema, et neist saab kunagi ema. Suitsetamine mõjutab nii ema kui ka tulevase lapse tervist," sõnab arst. Tema sõnul on uuringud näidanud, et teismeeas suitsetamisega alustanud naistel on ka rasestumisega raskusi. Lapseootel suitsetamine võib aga kaasa tuua nii lapse arengupeetuse, enneaegse sünni kui ka lapse ja ema terviseprobleemid.

kuaeetrjpua : mmnsttai.naa p.ttlmihkiTbd,t aämkmibvbapaelsjk aimbkmssnnos nüä a jkmreuil/ritaj uuuudkmaa£s jahtrssau osaa eõsue ünakeull oa ueiutstlha lbtvk bviai skt uL$kre aak askiesilide

dagtka rlneukulõssatõstamaapö õöar õnueudsvtltds lega tsimk vnueasaa,MaHeabes vmk rje.taõnne datlun itubnsrttb i eutilan/.e setok5et rsvlõ$bbikpmua eiortd nvl vedoiutiva toevtjsse iitiveiaeno am£setenel mmreräisid diotoditsni aave in skasiaji1usitaiuu pkt ,iä oõa

Loe ka neid lugusid