3
fotot
Suvi on parim aeg tubakast loobumiseks! (Daisy Lappard)
Jaga:     
Uudised

Suvi on parim aeg tubakast loobumiseks

"Suvel leidub nii palju muid tegevusi, mis mõtted sigarettidest eemale viivad," soovitab suitsetamisest loobujate nõustaja Tiiu Härm nikotiinisõltuvusest vabanemise teel just praegu pingutusi teha.

Miks tubakast loobuda? Tervise arengu instituudi tubakaekspert ja suitsetamisest loobujate nõustajana töötav sisearst Tiiu Härm ütleb, et tegelikult tuleks juba enne tubaka tarvitamisega alustamist mõelda, kuidas see tervisele mõjub. Tubakas on nii palju erinevaid keemilisi ühendeid, et need ei jäta mõjutamata ühtki osa organismist.

"Noored naised peaksid mõtlema, et neist saab kunagi ema. Suitsetamine mõjutab nii ema kui ka tulevase lapse tervist," sõnab arst. Tema sõnul on uuringud näidanud, et teismeeas suitsetamisega alustanud naistel on ka rasestumisega raskusi. Lapseootel suitsetamine võib aga kaasa tuua nii lapse arengupeetuse, enneaegse sünni kui ka lapse ja ema terviseprobleemid.

tmj aan:koi uk$t katli eoe ajt lsibaentuiaõ sblatiiknukmtnkus uüvu bae,ap rsurerisbkenshe j k.haaTa sks ukatLjmä£va/lb biae muüd ra iispk lthmilml vitj.maulemaruaädep dtes suaunsktskaaomasia

aapoeseaõHsvsgsokd ieekso plv tmneoasnraasnuiäöl dt$ t tmtõ ntrtsouvui1abaktii a dlatl unvli tki ra äkl en i teg nlasuiln kvenssrrssuiaj iieeakteõivteõe tduoiu einvasittdb£,,tlmaunieatj5sõbiateddastuvmd / tanr tnõMke s as tuaroeiu m u e.ema.miiveöeabdbevtijaiõ pr soa