8
fotot
Luuetaja Margus Konnula ehk Contra (Anni Õnneleid)
Jaga:     
Silmaring

STAARID PALJASTAVAD: kuidas on kõige mõnusam jalgpalli vaadata? (5)

Seekordne jalgpalli MM on üllatusi täis olnud. Juba alguses langes välja tiitlikaitsja Saksamaa ja teisedki favoriidid pidid kohvrid oodatust oluliselt varem kokku pakkima. Inglismaa murdis penaltisarjaneeduse ja selgus, et Rootsi koondis on tugevam läbi aegade kuulsaima jalgpalluri Zlatan Ibrahimovićita. Kirgi täis mängud on teleka kütkes hoidnud suurt hulka inimesi, kuid leidub neidki, kes jalkahullusega alles lõpus liituvad. Kuidas on kõige mõnusam lemmikutele või maailma ühele kõige populaarsemale alale kaasa elada? Naisteleht uuris järele.

Mika Keränen, kirjanik (Aldo Luud)

Mika Keränen, kirjanik

Kodus võib jalgpalli igat pidi vaadata, aga kõige parem on seda teha üksi, nina ekraanist 1,5 meetri kaugusel. Kui peaks koos vaatama, siis kinoekraanilt. Viimati vaatasin koos oma tütre ning Contra ja tema pojaga Meistrite liiga finaali, kus vastamisi olid Liverpool ja Madridi Real. Väga tore oli. Aga muidugi on kõige õigem viis jalgpalli vaadata ikka platsi äärest.

VALLO KIRS (TEET MALSROOS)

Vallo Kirs, näitleja ja lavastaja

Võimalusi vaatamiseks on palju, aga kõige mõnusam on seda teha värskes looduses – kuskil taamal käib grill, külmkapp on ka läheduses, puhub mõnus tuuleiil ning linnud laulavad pealtvaatajatega üheskoos. Sellise stsenaariumi kõige olulisem tegur on sõbrad. Elukogemus näitab, et optimaalne sõprade arv jääb kolme juurde.

Tarmo Kruusimäe (Tiit Blaat)

Tarmo Kruusimäe, poliitik ja vutifänn

Suur telekas tuleb õue ja soovitatavalt varju alla vedada. Joogipoolisest peaks olema õlut (nii alkoholiga kui ka selle vaba) ja kalja. Näksimiseks krõpsu ja jäätist. Pealtvaatajate puhul kehtib aga reegel – mida rohkem, seda uhkem. Nii tekib tunne, nagu vaataks väljaku äärest tribüünilt, ainult et istumise asemel saab mõnusalt lösutada. Mõnus on suuri ühisvaatamisi koduses miljöös korraldada, sest siis saavad kõik ennast mugavalt tunda. Igal sõpruskonnal on sellisteks puhkudeks oma kirjutamata reeglid ja need tekivad aja jooksul. Viisakas oleks aga naabreid enne hoiatada, sest ükski tõsine vutifänn ei suuda vaikseks jääda, kui midagi väga dramaatilist või rõõmsat platsil juhtub.

Ene Ergma Tartus Eesti Spordimuuseumis jalgpallinäitusel (Aldo Luud)

Ene Ergma, poliitik

Raske öelda, kuidas on kõige mõnusam jalgpalli vaadata, sest igaühele leidub oma. Ent üks kõige olulisem komponent on sõbrad, sest minu jaoks on jalgpall rohkem kollektiivne sport kui näiteks tennis. Kui seltskonda satub mõni väiksema kogemustepagasiga inimene, siis tuleks esmalt lasta tal lihtsalt mängu jälgida. Ei ole mõtet reeglitega kurnata. Kui inimene on natukene juba mängu vaadanud ja see kõnetab teda, siis tekivad tal ise küsimused. Nii olen oma sõpru ka õpetanud tennist jälgima. Jälgides saab ka aru, mis on mänguilu. Muidu tundubki, et 90 minutit võiks vahele jätta ja otse penaltite peale minna. Üldiselt on praegu natuke keeruline, sest Wimbledon hakkas ka ja mõlemal tahaks rahulikult silma peal hoida. Kusjuures tennist meeldib mulle üksi vaadata.

Luuetaja Margus Konnula ehk Contra (Anni Õnneleid)

Contra, luuletaja

Kõige mõnusam on, kui saab vaheldusrikkalt vaadata – kord vaatad üksi ja kord vaatad seltskonnaga. Toredam on ka jälgida, kui kogu seltskond on ühe meeskonna poolt, nagu Eesti-Belgia või Santos-Tammeka. Kui ekraanilt vaadata, siis eeltingimus on see, et pilt ei katkeks. Lisaks võiks olla ekraan võimalikult suur, sest jalgpall ise on õige väike. Kuid ka väikese ekraaniga saab hakkama, sest emotsioon on emotsioon. Kui on õige äge mäng, siis mina diivani peal püsida ei suuda, vaid jooksen ümber selle.

Kristel Aaslaid (Madis Veltman)

Kristel Aaslaid, laulja ja näitleja

Kuna mina olen selline pühapäeva jalkahuviline, kes väga tihti mänge ei jälgi, siis võtmesõnaks on sõbrad. See on ka minu soovitus neile, kel muidu on jalkaga jahedad suhted. Nimelt tuleb vaadata koos sõpradega, kes on tulihingelised fännid. Nii lähed ise ka mänguga kaasa. Söögipoolise osas tasuks mõelda suunal – mida väiksem, seda parem. Näiteks kanatiivad töötavad alati!

Tarvo Krall (Robin Roots)

Tarvo Krall, näitleja

Kambas on ikka lõbusam vaadata – siis on kõik asjatundjad, oskajad ja ükski olukord ei jää analüüsimata. Alati on midagi arvustada või ilkuda. Kamp võib olla ka pere. Minu pere puhul oligi sundlaks – kodus on ainult üks telekas. Muidugi aitas kaasa see, et sport on sport – ja kaasa elamine on paratamatu. Kui rääkida asendist, siis esimest poolaega, kui toimub sussi sahistamine, saab vaadata pooleldi lamades. Alates teisest peab olema lähteasendis. Midagi pole teha. Õlle ja jalgpalli vahele tuleb tõmmata võrdusmärk. Janutama ajab see mäng kindlasti, nii et üks õlu on tavaliselt kõrval. Mis puudutab näitlemist ja jalgpalli, siis minu silmis Brasiilia aktsiad langesid ikka kõvasti. Neymari peas vist ikka midagi natuke logiseb.

Urmas Vaino (Daisy Lappard)

Urmas Vaino, saatejuht

Jalgpalli vaatamiseks on kolm võimalust: üksi kodus, oma seltskonnaga või avalikus paigas väga suure seltskonnaga. Kõige halvem variant on mängu vaadata mõne sellise sugulase või tuttava sünnipäeval, keda sport ja jalgpall üldse ei huvita, aga kes justkui lahkelt pakuvad: «Vaata-vaata.» Ja siis uurivad pidevalt, kes mängib, kaua see jama kestab ja mis selle mõte üldse on. Pigem ei tasu sellisele sünnipäevale mängu ajal üldse minna. Võib ennast pigem maas rullida nagu Neymar ja öelda, et okas läks nii valusasti päkka, et üldse ei saa liigutada, ja realiseerida siis vaatamisversioon nr 1. Ja minna sünnipäevale peale mängu. 

4 kommentaari

P
Palju juttu,  /   19:37, 11. juuli 2018
kuid mitte ühtki staari, enamik neist vägagi kahtlased tegelased, ärge devalveerige seda sõna!
S
staar urmas vaino !  /   02:26, 12. juuli 2018
no mine p.e.r.s.s.e.
N
no  /   11:04, 12. juuli 2018
mis sest ikka vahti kui kari ulle ajab üht kasutut õhku täis pumbatud nahka mööda platsi karjakesi taga, puhas ajaraisk...
J
just  /   05:31, 13. juuli 2018
olen suga täitsa päri,kogu SPORT on üks lolli mängimine ma joon ölut aga sporti ei viitsi küll vahtida
N
Nukits  /   16:38, 12. juuli 2018
Palun lõpetage tegusõna "paljastamine" ebasobiv kasutamine. "Kuumad" "staarid" "paljastavad" asju, millest lugejad pole huvitatud.