Uudised

Millised on sinu halvad harjumused? Vaata, millega on hädas Mart Pukk! 

Naisteleht.ee, 12. juuli 2018, 13:32
Mart Pukk KALEV LILLEORG
Sel nädalal kirjutab Naisteleht, kuidas suitsetamist maha jätta. Aga selle tõepoolest kahjuliku harjumuse kõrval leidub kindlasti igaühel mõni suurem või väiksem pahe, millest ta vabaneda sooviks. Milline halb harjumus on sinul ja kuidas sellega võitled?

"Halbadest harjumustest rääkimiseks peab seda abikaasa käest küsima. Tema arvates on minu kõige halvem komme asjade laiali jätmine. Teen süüa ja noad, kahvlid, pannid jäävad sinna vedelema, kuhu need viimati panin. Kirjutuslaua sahtlites ja selle peal valitseb organiseeritud segadus, ma enam-vähem tean, kus mingi asi on, aga sageli ei leia ikka vajalikku eset üles ja siis vihastan enda peale. Harjumusest vabaneda ei suuda," räägib kolumnist Mart Pukk.

"Kord aastas toimub kampaania – sahtlid ja laud korda, püüan sellest viimase võimaluseni kõrvale hoida. Kui töö tehtud, on paar kuud päris mõnus – kõik asjad käepärast. Siis taastub endine olukord, mille lahendamine jääb järgmist aastat ootama."

Faktid

* Küsitlused näitavad, et filmiekraanil nähtud suitsetamisel on lastele isegi suurem mõju kui koduste või sõprade käitumisel. Prantsusmaa tervishoiuminister kaalub oma kodumaa filmides suitsetamise lausa ära keelata.

*Viimaste aastatega on suitsetajate arv Eestis langenud. Kevadel avaldatud konjunktuuriinstituudi uuringu andmetel on Eestis suitsetajate osakaal 23%. See jääb alla Euroopa Liidu keskmisele 26%-le.

Allikad: Daily Mail, Õhtuleht, Wikipedia, Eesti konjunktuuriinstituut

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee