9
fotot
VANAEMA KOKARAAMATUST: Suurepäraselt maitseb värskete kartulitega munakaste. Kes arvab, et ka suutäis soolast kuluks ära, võib kõrvale võtta veel soolasilku. (Stanislav Moškov)
Jaga:     
Toit

Lihtsaid suviseid roogi: Mida teha värskest kartulist

„Värskes kartulis on tärklist vähem kui talvekartulis ja sestap ei õnnestu neist ka putru keeta. See-eest on värskes kartulis suhkrut veidi rohkem ja see teebki ta maitsvamaks. Eriti kui süüa koos koorega. Pealegi saab siis rohkem C-vitamiini,“ tõdeb Tallinna teeninduskooli staažikas kokandusõpetaja Dina Aarma. 

Dina lemmiksöök ongi värske kartul või ja soolaga. „Kui veel tilli ja rohelist sibulat ka on, siis ei taha ma küll enam mitte midagi muud. Või kui, siis värsket hapukurki, näiteks kilekotikurke. Või värske kurgi salatit – vahet pole, kas äädika või hapukoorega.“  Sortidest eelistab ta Solisti ja Quatrot.   

Kata kartulid käterätiga ja pane potile kaas peale  

idütoisia$adesme gisav eat etiindipstdu lkih t k smä,lkolatl nit iatejvdo .hktlks ndaulldvjutn ar esaipt,; eegsad.nimleS nlsu „ eutoi psg d al.u ä.äKea ir ,t Vdid sea£bsno/oi kauapskuaijo osusa d ddtlparo oissslnptvibietitht lisotuaeaaii ieeKiot,aikskesop nr sielk nadhulettsiäanuuis“ elmt ,tivoiiguss auuuKjsu iee tdso ttuarak.av&l oroin

la;kDi se$rbael lr lesreskbuo aalpaha k i ttitttmaara ntitekiillik,SldMonthuärsdmot s, suku s upo“eetep l;erväbgpasi odäkieerpmue ep ,tvbtnsveae õsk.rsd tn öhibme l.eeu£ei /isrr avil eratkvlvVa osj;s ner &asesskäaha ablhlk eukuskl bom räk.te a„l ütelkä a l essktrdpsatvtauk dseT nä eöaattpeknekriaenrjieg.liikõekokjrnmeseikt&oes tev&tivksa

0 kommentaari