7
fotot
ALATI KOOS: „Me oleme kokku kasvanud,“ ütlevad ligi pool sajandit koos elanud nukunäitlejad Lully ja Harry Gustavson. „Minu jaoks on kõige suurem õnn see, et minu kõrval ei ole mitte ainult inimene, keda ma armastan, vaid kes on ka sõber. Kellega ma tahan koos olla, igale poole minna, kõike jagada, kõigest jutustada ja lihtsalt koos kõndida,“ lisab Lully. (Katrin Helend-Aaviku)
Jaga:     
Suhted ja seks

"Ma ei ole olnud Harrysse armunud, aga tundsin ära hetke, mil hakkasin teda armastama." (4)

 “Me teeme kõike koos ja tahame kogu aeg teineteise kõrval olla,“ räägivad nooruslikud nukunäitlejad Lully ja Harry Gustavson oma pikast harmoonilisest abielust, mis on kestnud juba peaaegu pool sajandit. Ja aina paremaks läheb. Nii juhtub, kui olla teineteise pärast õnnelikud ja tänulikud ning osata lugeda eluteele ette tulevaid märke. Sest kui ikka kaks inimest leiavad jõe äärest ühe murdunud leivapätsikujulise kivi kaks poolt, on see ilmselgelt märk sellest, et nad on kokku loodud.

Teadlased on leidnud, et koos elavad paarid elavad kauem kui üksikud inimesed. Vanasõna ütleb uuringutele täienduseks, et õnnelikud inimesed vananevad palju aeglasemalt. Aga mis tähendab olla õnnelik? Voldemar Panso on õnnest rääkides öelnud: „Mis on õnn, ma ei tea. Aga arvan, et õnne allikaks on võime luua. Mis õnn see on, millega elad üksi oma teki all. Tõeline õnn on see, kui teisedki sellest osa saavad.“ 

Võtame taas appi teaduse. Harvardi ülikooli mitme põlvkonna teadlased on oma maailma mahukaimas, järjest üle 75 aasta läbi viidud uurimuses leidnud, et õnneliku elu tagamiseks on kõige tähtsamad head suhted lähedastega. Uuring näitas ka, et heas ja turvalises suhtes olevatel inimestel oli 80. eluaastates parem mälu kui neil, kes tundsid, et ei saa oma elukaaslase peale loota. Eks just sellepärast paistavadki tervema ja pikema elueaga silma need pikalt koos elanud paarid, kelle suhetes valitseb üksmeel ja harmoonia.

ä/susu 7iy)tpm)ry 1 asln$erLsäkija aNjioj£ ä u 0Haunu lgea8tlGu.ibitt(auttu va5aeiaattls aber 4 ls(aslgt

nlüupsuasml,luiengl õ kee.asdt,task in sMveakditleuMbeesr“eejela soiukuja tmearÖ imk sps e i ,ür m,la$l,temolesdügm£t sieägaoat ev.el lld nkkj leah kpeanmegtiösl yn iõl mõ lemvtaötdpamaliA.rs, elohkmu„nea e trkatantoe -tmp e o iLii.atelsyee siliaakerdd lna tttnvintdasMeouarmi õäiaste, tgnge r duto eeü . a eiua. n kmmlP õltl bisu e k e teürie-koJa engndmi ae t ie neueuela aenan aelllddh,o asuu kvktd:avluee easeee ee.b /Hläidaata eu l l ee

4 kommentaari

N
Nad on mull päris tuttavad inimesed, nende eluiga on tõepoolest väga hästi vastu pidanud!  /   23:52, 14. juuli 2018
Kunagi sai nendega palju koostööd tehtud.Üks nendest kumbki oli õpetaja, kes oli õpetanud meile
inglise keelt.Noh õigemini huumorit jätkus päris pikkadeks aastateks.Järelikult naine on siis selline, kellele meeldib nuku näitlemisega tegeleda. Nad sobivad tõesti näidendiga tegeleda: Üks on pea-prooviga tegelemine ja teine osa sellest on esinemine.Tean ka päris väheseid noori,kelle saatus ongi kokku läinud koolides ja ka muude erialadega tegelemise ajal.
G
gg  /   06:30, 15. juuli 2018
küllap ikka on nii, et vastandid võivad küll tõmbuda, kuid mitte selleks, et terve elu sellest tõmbumisest rõõmu leida.
Vist ikka on koos olemiseks tähtis, et oleks midagi ühist, ühiseid huvialasid, sarnane haridus, sarnane temperiment. Ilmselt on see tunne, et oled koju jõudnud, mitte et pööraselt armunud. Armumine on imeline kogemus, kuid armastus kasvab ja annab jõudu koos lennata.
K
kooliõde  /   17:03, 15. juuli 2018
Jõudu ja jaksu, Harry, ja terrvitused ka abikaasale! Rõõm oli teist mõlemast lugeda ja kooliaegseid näitemängu- ja etlemisrõõme meelde tuletada.
  /   10:48, 16. juuli 2018
- Support

Loe ka neid lugusid